Zavrieť

Porady

licencia a účtovanie

Dobrý den prajem, dostal sa mi do rúk doklad:
s.r.o má uvedený deň zápisu 22.09.2007
26.9.2007 obdržala faktúru na kúpu licencie RE/MAX o franšíze. Celková suma bez DPH je 307404.-Sk, DPH 58406.80

Mám otázku:Licenciu budem účtovať do nákladov cez 381?
Dakujem za odpoved.Vela príspevkov na túto tému som tu nenašla

franšíz je osoba,ktorá v určitom regione môže vykonávať realitnú činnosť na predaj nehnuteľností s tým,že ju zastrešuje medzinárodná spoločnosť RE/MAX
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podľa mňa je to nehmotný majetok, ktorý sa odpisuje.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    mariahruskovaing Pozri príspevok
    nikto viac????prosímmm
    Použiješ účet 014-Oceniteľné práva. Odplatne nadobudnuté licencie.
    a spýtam sa,podľa účtovnej osnovy je to účet 014,čiže do nákladov cez odpisy a nie cez 381?dakujem vopred

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mariahruskovaing Pozri príspevok
    a spýtam sa,podľa účtovnej osnovy je to účet 014,čiže do nákladov cez odpisy a nie cez 381?dakujem vopred
    Cez odpisy samozrejme.
    lebo som tu zadalavyhľadávač a stretla som sa tu s dvominázormi. Takže cez odpisy, to už viem,ale iba do daného roku toľko mesiacov,koľko vlastním,že?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    mariahruskovaing Pozri príspevok
    lebo som tu zadalavyhľadávač a stretla som sa tu s dvominázormi. Takže cez odpisy, to už viem,ale iba do daného roku toľko mesiacov,koľko vlastním,že?
    Môžeš mi, prosím, napísať ten druhý názor?
    samozrejme,že účtujem cez 381 a rozpúšťam do nákladov podľa toho,na koľko rokov mám licenciu zakúpenú....ale podľa literatúry a zákona o dani z príjmov,je správny názor,že cez 014 a do nákladov cez odpisy.Účtovné sa rovnajú danovým.Licenciu vlastíme od 26.09.2007.Len váham,koľko dať do nákladov v podobe odpisov.....

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    mariahruskovaing Pozri príspevok
    samozrejme,že účtujem cez 381 a rozpúšťam do nákladov podľa toho,na koľko rokov mám licenciu zakúpenú....ale podľa literatúry a zákona o dani z príjmov,je správny názor,že cez 014 a do nákladov cez odpisy.Účtovné sa rovnajú danovým.Licenciu vlastíme od 26.09.2007.Len váham,koľko dať do nákladov v podobe odpisov.....
    Cez 381 účtuješ vtedy, ak je dohodnutá cena viazaná na jednotku výkonu. Ale zmluvné podmienky si presne neuviedla. Odpisovať budeš podľa odpisového plánu.
    zostanem pri odpisoch a stále rovnaká otázka, odpisy za rok 2007 za tri mesiace,alebo celoročné...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mariahruskovaing Pozri príspevok
    zostanem pri odpisoch a stále rovnaká otázka, odpisy za rok 2007 za tri mesiace,alebo celoročné...
    Účtovné odpisy budú za tri mesiace, a daňové budú celoročné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.