Zavrieť

Porady

vrátenie vkladu spoločníka v s.r.o.

Ahojte,potrebujem poradiť:mam znameho, ktorý založil spolu s ďalším partnerom spol. s r.o. obaja vložili vklady a fungovali určitú dobu. Potom si ten moj znamy založil živnosť a osamostatnil sa a ten druhy spoločník ho vyplatil z podielu spoločnosti teda vratil mu ten jeho vklad. Chcem sa teda spýtať či musí tento vrátený vklad uviesť v daňovom priznaní a zdaniť ho ak ano kde ho treba zahrnúť alebo sa takéto vrátenie vkladu nezdaňuje?
Ďakuejm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kullik Pozri príspevok
    Ahojte,potrebujem poradiť:mam znameho, ktorý založil spolu s ďalším partnerom spol. s r.o. obaja vložili vklady a fungovali určitú dobu. Potom si ten moj znamy založil živnosť a osamostatnil sa a ten druhy spoločník ho vyplatil z podielu spoločnosti teda vratil mu ten jeho vklad. Chcem sa teda spýtať či musí tento vrátený vklad uviesť v daňovom priznaní a zdaniť ho ak ano kde ho treba zahrnúť alebo sa takéto vrátenie vkladu nezdaňuje?
    Ďakuejm
    Je to príjem podľa §8 ods. 1 písm. f. zákona o dani z príjmov. Do účtovníctva živnostníka sa to neuvádza, ale do daňového priznania áno.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kullik Pozri príspevok
    a čo bude prílohou DP musí mať vystavené nejaké potvrdenie alebo ako?
    Príloha nebude žiadna. Ale musí byť zmluva o prevode obchodného podielu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kullik Pozri príspevok
    tato zmluva sa robí aj v pripade ak sa spolocnikovi vracia iba jeho povodny vklad?
    Áno aj v tom prípade. Na základe tej zmluvy a rrozhodnutia valného zhromaždenia sa vykonajú potom zmeny v Obchodnom registri.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    kullik Pozri príspevok
    tato zmluva sa robí aj v pripade ak sa spolocnikovi vracia iba jeho povodny vklad?
    Čo myslíš pod pôvodným vkladom ? Myslím, že je tu zmätok v pojmoch (a možno aj v dojmoch ).

    kullik je offline (nepripojený) kullik

    kullik
    dozvedela som sa ze existuje nejaka vynimka, ak bol dotyčný vlastníkom obchodného podielu pred rokom 2004 viac ako 5 rokov tak ho nemusí zdaňovať?
    tak teraz mi povedzte je to tak?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kullik Pozri príspevok
    dozvedela som sa ze existuje nejaka vynimka, ak bol dotyčný vlastníkom obchodného podielu pred rokom 2004 viac ako 5 rokov tak ho nemusí zdaňovať?
    tak teraz mi povedzte je to tak?
    Pozri si §9 ods.1 písm j) zákona o daniach z príjmov.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    kullik Pozri príspevok
    dozvedela som sa ze existuje nejaka vynimka, ak bol dotyčný vlastníkom obchodného podielu pred rokom 2004 viac ako 5 rokov tak ho nemusí zdaňovať?
    tak teraz mi povedzte je to tak?
    §52 ods.21 Zákona o dani z príjmov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.