Zavrieť

Porady

Náklady na dcéru

Som SZČO. Dcéra je študentka 3stupňa VŠ-doktorantka. V roku 2007 však aj pre mňa pracovla na dohodu vo firme ktorej som pravidelne mesačne vystavovala faktúru. Tieto faktúry mi však samozrejme dosť zdvihli príjem. Neviem či si môžem dať do nákladov čiasktu ktorú som jej ja vyplácala a koľko, aby nemusela platiť zdravotné a sociálne poistenie.
Tiež by som ešte chcela vedieť, že keď by som si uplatňovala paušálne výdavky 40% a som niekomu dlžná za pohladávku, či si o dlžnú čiastku môžem znížiť príjem. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    SALUS Pozri príspevok
    Som SZČO. Dcéra je študentka 3stupňa VŠ-doktorantka. V roku 2007 však aj pre mňa pracovla na dohodu vo firme ktorej som pravidelne mesačne vystavovala faktúru. Tieto faktúry mi však samozrejme dosť zdvihli príjem. Neviem či si môžem dať do nákladov čiasktu ktorú som jej ja vyplácala a koľko, aby nemusela platiť zdravotné a sociálne poistenie.
    Tiež by som ešte chcela vedieť, že keď by som si uplatňovala paušálne výdavky 40% a som niekomu dlžná za pohladávku, či si o dlžnú čiastku môžem znížiť príjem. Ďakujem
    S kým mala dcéra podpísanú dohodu?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    SALUS Pozri príspevok
    Dcéra mala dohodu podpísanú so mnou ako zo SZČO
    1. A prihlásila si ju do sociálnej poisťovne?
    2. Odvádzala si za ňu garančné a úrazové poistenie?
    3. Ako szčo si sa registrovala v SP ako zamestnávateľ?
    4. Na daňový úrad si sa registrovala ako platiteľ dane zo závislej činnosti?
    5. Zrážala si daň z brutto odmeny dcere, odvádzala si to na DÚ?
    6. Podávala si kvartálne prehlady a ročné hlásenie o zrazených preddavkoch na daň z príjmu zo závislej činnosti?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    SALUS Pozri príspevok
    Nie, ona mi vypomáhala ako študent - rodinný príslušník.

    Potom akú dohodu ste mali medzi sebou podpísanú?

    Rodinný príslušník môže vypomáhať iba bez nároku na odmenu. Len v tom prípade sa to nepovažuje za nelegálnu prácu.

    SALUS je offline (nepripojený) SALUS

    SALUS
    Ďakujem. Som si to aj myslela, ale som si tiež myslela že ako študentka si môže u mňa privirobiť na dohodu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    SALUS Pozri príspevok
    Ďakujem. Som si to aj myslela, ale som si tiež myslela že ako študentka si môže u mňa privirobiť na dohodu.
    No pri dohode by si mala odpovedať na mnou položené otázky kladne, teda ÁNO. V tom prípade by sa dali zúčtovať výdavky na dohodu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.