Zavrieť

Porady

Daň z príjmu - zamestnanec a súč. živn.

Ahojte "poradaci", prosim poradte.
Ako zamestnanec na TPP mam isty prijem. Ako zivnostnik som vykazala za minuly rok stratu. Akym sposobom sa strata umoruje? Znamy tvrdi, ze si mozem znizit zaklad dane z TPP o 1/3 straty z minuleho roka. Je to pravda? Moja uctovnicka totiz tvrdi, ze prijem z TPP a prijem/strata zo zivnosti spolu nesuvisia. Hm, tak mam dilemu... :-) Prosim, pomozte mi z nej. Dakujem. Monija
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Tvoja účtovníčka má pravdu, nemôžeš si odpočítať stratu z podnikania od príjmov z §5 t.j. zo zamestnania.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    monija Pozri príspevok
    Ahojte "poradaci", prosim poradte.
    Ako zamestnanec na TPP mam isty prijem. Ako zivnostnik som vykazala za minuly rok stratu. Akym sposobom sa strata umoruje? Znamy tvrdi, ze si mozem znizit zaklad dane z TPP o 1/3 straty z minuleho roka. Je to pravda? Moja uctovnicka totiz tvrdi, ze prijem z TPP a prijem/strata zo zivnosti spolu nesuvisia. Hm, tak mam dilemu... :-) Prosim, pomozte mi z nej. Dakujem. Monija
    Podčiarknuté je hlúposť.
    Každý by sa mal venovať tomu, čomu rozumie ... a ty by si mala "tvojej" účtovníčke viac dôverovať .

    Daň z príjmu - zamestnanec a súč. živn.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.