Zavrieť

Porady

Poplatok za vybavenie uveru

Ahojte,

ja viem, ze o Autokredite tu bolo popisane vela, mam to precitane, ale zial aj tak mi nie je jasno. Niektori pisu, ze spracovatelsky poplatok za poskytnutie uveru - uceloveho dali priamo do prev. rezie, alebo na 518 a ini, ze ho zaratali do OC auta.
V zakone o dani z prijmov je v § 26, ods. 8 uvedene, ze OC hmot. majetku prenajateho financnym prenajmom vstupuju naklady suvisiace s leasingom. Avsak autokredit nie je leasing. Ide o kupu auta od predajcu na fakturu, kde vlastne uhradim 1/2 ceny a na tu druhu polovicu si vybavim uver napr. cez Volkswagen financne sluzby. No a oni odo mna chcu za poskytnutie uveru poplatok. Ak im uver do roka nesplatim, tak o rok s nimi podpisem leasingovu zmluvu a tam opat zaplatim poplatok za vyhotovenie leasingovej zmluvy... A ten si myslim, ze uz patri do OC auta. Co vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    perlita je offline (nepripojený) perlita

    perlita
    Ved ten poplatok je vlastne akokeby urok za to, ze mi na rok pozicali peniaze. Cely rok odo mna nechcu nic a v pripade, ze im uver nevyplatim v stanovenom case su si isti, ze auto zoberiem na leasing prave cez ich spolocnost, teda az pri leasingovej zmluve budem platit poplatok, ktory suvisi s leasingom a ten by som dala aj do OC auta.

    Mam v tom uz riadny chaos. Ale topiaci sa aj slamky chyta ze? Obavam sa ze som pri autokredite v roku 2006 urobila chybu. Najde sa niekto kto poplatok za financne sluzby - uver nedal do OC ale priamo do nakladov?

    Poplatok za vybavenie uveru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.