Zavrieť

Porady

registrácia pri prenajímaní

čau čau poradáci,
neviete náhodou ako to je stým registrovaním na daňovom úrade ak prenajímate priestory?už som tri články o tom čítala,no nikde nieje spomenuté,či tá povinnosť registrácie platí aj na tých živnostníkov,ktorí majú živnosť priamo na prenajímanie,čiže ja mám v daňovom riadok 10 prázdny a všetky prijmy mám zo živnosti
nemáte už s tým neaké skúsenosti?
dííík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lili1 je offline (nepripojený) lili1

    lili1
    ak si na daňovom úrade registrovaná, tak sa nemusíš registrovať ak budeš prenajímať priestory. to by platilo ak si občan a chceš niekomu prenajať svoje priestory

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    annina Pozri príspevok
    čau čau poradáci,
    neviete náhodou ako to je stým registrovaním na daňovom úrade ak prenajímate priestory?už som tri články o tom čítala,no nikde nieje spomenuté,či tá povinnosť registrácie platí aj na tých živnostníkov,ktorí majú živnosť priamo na prenajímanie,čiže ja mám v daňovom riadok 10 prázdny a všetky prijmy mám zo živnosti
    nemáte už s tým neaké skúsenosti?
    dííík
    ak z prenájmu dosahuješ príjmy plynúce do § 6 ods. 1 zákona o dani z príjmov, tak ťa regisrácia nemusí zaujímať (ani oznamovacia povinnosť)
    ak ale dosahuješ príjmy z prenájmu plynúce do § 6 ods. 3 (a zároveň si registrovaná na DÚ podľa § 31 ods. 1 zákona o správe daní - teda ako živnostník), tak máš len oznamovaciu povinnosť - nie registračnú - § 31 ods. 2 písm. b) zákona o správe daní

    ajka16 je offline (nepripojený) ajka16

    ajka16
    A odkedy táto povinnosť platí ? Ja som zaregistrovala že od septembra 2007 , je to tak ?

    celas je offline (nepripojený) celas

    účtovník celas
    SZČO je z registrácie vyňatá a zvášť ak je to váš predmet podnikania v ŽL

    registrácia pri prenajímaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.