Zavrieť

Porady

osobný,alebo podnikateľský účet

Od februára 2007 mám podnikateľský účet na ktorý mi raz mesačne príde
fakrúrovaná platba a odchádza odtiaľ zdravotné poistenie(od leta aj soc.).
Uvažujem nad zrušením účtu kôli poplatkom.Máme osobný účet (na manžela,ale môžem disponovať s účtom).Chcela by som vedieť, či ho môžem používať aj na podnikateľské účely a či treba zmenu účtu niekde nahlásiť.
Výdavky účtujem paušálne. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepolko je offline (nepripojený) pepolko

    mám rád poctivú prácu a seriózne jednanie ...viac pepolko
    podnikateľ je povinný mať podnikateľský účet, aby mohol dokladovať výšku svojich príjmov. Tento účet musí do 8 dní nahlásiť na Daňový úrad, taktiež zmenu účtu, ale v rámci podnikateľského, nie transformáciu na súkromný

    rudoex je offline (nepripojený) rudoex

    rudoex
    Nemusi mat podnikatelsky ucet moze byt osobny ale musi ho nahlasit.Ziadny zakon to neprikazuje to len banky aby mali vetsie zisky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    pepolko Pozri príspevok
    podnikateľ je povinný mať podnikateľský účet, aby mohol dokladovať výšku svojich príjmov. Tento účet musí do 8 dní nahlásiť na Daňový úrad, taktiež zmenu účtu, ale v rámci podnikateľského, nie transformáciu na súkromný
    Podnikateľský účet nie je povinný, stačí aj osobný. Ale ako účtovník odporúčam takýto osobný účet používať výlučne na platby súvisiace s podnikaním (ulahčíte nám prácu, a aj prípadnej daňovej kontrole, a nebudete musieť vysvetlovať rôzne nákupy, ktoré nesúvisia s podnikaním). Na daňový úrad sa nahlasuje zmena čísla účtu do 15 dní.
    Martin Plecha
    Práve som si založil s.r.o. Doteraz som podnikal na živnosť. Môžem na DU nahlásiť účet ktorý som používal na živnosť?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Martin Plecha Pozri príspevok
    Práve som si založil s.r.o. Doteraz som podnikal na živnosť. Môžem na DU nahlásiť účet ktorý som používal na živnosť?
    NIE. Majiteľom toho účtu je Martin Plecha. Pre s.r.o. treba účet ktorého majiteľom bude s.r.o.

    Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

    Tana74
    Máme podnikateľský účet, kde nám chodia platby od klientov a my z neho platíme poplatky a faktúry.
    Časť faktúr uhrádzame v hotovosti, v KČ, peniaze z podnikateľského účtu na to nevyberáme, meníme to, čo máme doma, na bežné výdavky domácnosti. Už sa nám na ňom takto nahromadila nejaká suma, ktorú potrebujeme prehodiť na súkromný účet.
    Dá sa z podnikateľského účtu previezť nejaká suma na súkromný, napr. internet bankingom? Alebo bude lepšie vybrať peniaze z podn. účtu v hotovosti a vložiť ich na súkromný?

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Ja osobne by som riešila túto vec hotovostným výberom z BU do pokladne. A zaúčtovať to ako dotáciu pokladne. Ďalej si to už môžeš vysporiadať podľa potreby.

    Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

    Tana74
    m.hladka Pozri príspevok
    Ja osobne by som riešila túto vec hotovostným výberom z BU do pokladne. A zaúčtovať to ako dotáciu pokladne. Ďalej si to už môžeš vysporiadať podľa potreby.
    Ďakujem

    osobný,alebo podnikateľský účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.