Zavrieť

Porady

Výkaz o príjmoch a výdavkoch

Prosím Vás, mám jednu otázočku k tomuto výkazu. Je tam taká poznámka, že v riadku 08 sa vykazuje tvorba sociálneho fondu.
Ale ja mám taký pocit, že Alfa mi tam dohodí automaticky sumu - platby do fondov - odvody. A SF zaráta do záväzkov v tom výkaze o majetku a záväzkoch. Nerobí to Alfa správne?
Čo tam vlastne v tom riadku 08 má byť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ale kde je tá poznámka? Iba pri výkaze o majetku a záv. je poznámka, ale tá sa netýka riadku 08.

    lukulik je offline (nepripojený) lukulik

    lukulik
    Ja som sa na tento výkaz pýtala minulého roku a odpoved je asi takáto do riadku 08 sa účtujú odvody do fondov a tvorba SF. Do záväzkov ti Alfa účtuje zostatok SF. Ja si tvorbu SF nahadzujem ručne a nejde mi cez penažný denník takže si to do toho tlačiva potom tú tvorbu SF pripočítam.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    zuhl Pozri príspevok
    Ale kde je tá poznámka? Iba pri výkaze o majetku a záv. je poznámka, ale tá sa netýka riadku 08.
    V Postupoch účtovania..............

    qwertyui je offline (nepripojený) qwertyui

    qwertyui
    Chcem sa opytat, zivnost bola zrusena 31.7.2007, v septembri 2007 prisiel zo ZP preplatok , kedze dosiel uz po zruseny zivnosti navysim si to len v DP a to podla par17 riadok 40polozky zvysujuce zaklad dane...

    vo vykazoch prijmoch a vydavkoch sa nic neudava kedze to v uctovnictve nikde neuvadzam iba v tom DP?

    qwertyui je offline (nepripojený) qwertyui

    qwertyui
    qwertyui Pozri príspevok
    Chcem sa opytat, zivnost bola zrusena 31.7.2007, v septembri 2007 prisiel zo ZP preplatok , kedze dosiel uz po zruseny zivnosti navysim si to len v DP a to podla par17 riadok 40polozky zvysujuce zaklad dane...

    vo vykazoch prijmoch a vydavkoch sa nic neudava kedze to v uctovnictve nikde neuvadzam iba v tom DP?
    nikto nevie potvrdit?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    qwertyui Pozri príspevok
    Chcem sa opytat, zivnost bola zrusena 31.7.2007, v septembri 2007 prisiel zo ZP preplatok , kedze dosiel uz po zruseny zivnosti navysim si to len v DP a to podla par17 riadok 40polozky zvysujuce zaklad dane...

    vo vykazoch prijmoch a vydavkoch sa nic neudava kedze to v uctovnictve nikde neuvadzam iba v tom DP?
    Správne.

    Výkaz o príjmoch a výdavkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.