Zavrieť

Porady

Praca v CR, zivnost na SK

Dobry den,

Som obcanom Slovenskej rebubliky, ale zijem a pracujem v rebublike ceskej, kde mam aj prechodny pobyt. V CR som regularnym zamestnancom firmy pracujucej v IT sektore.

Chcel by som si popri tejto praci zalozit este zivnost ako vedlajsi zdroj prijmov. Najpr som si chcel zivnost zalozit v CR, ale je vedena ako remeselna, kde zial nesplnam kriteria pre jej udelenia. Na Slovensku vsak ide o zivnost volnu takze som sa nakonieco rozhodol, ze si zivnost zalozim na Slovensku a budem ju prevedzat na Slovensku a rovnako aj v Ceskej republike.

Co by ma ale hlavne zaujimalo a nebol som schopny nikde na internete najst podorbnejsie informacie je otazka ohladom platenia zdravotneho a socialneho. V CR aj SR to funguje tak, ze ak prijem z hlavneho zamestnanie prekroci 12 nasobok minima (co splnam), a v pripade, ze prijem z podnikania neprekroci cca 50 000 rocne tak tieto poplatky su limitovane. Mna by zaujimalo ako by to fungovalo, v kombinacii zivnost na SK, zamestnanec v CR ? Ako by sa pre mna zmemilo platenie socialneho a zdravotneho poistenia ?

A potom by som vas chcel poprosit, o lubovolne informacie ohladom takeho druhu podnikania, ake by to prinasalo pripadne komplikacie ? Ako by presne fungovalo platenie dani ?

Dakujem Vam za vasu pozornost a odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Praca v CR, zivnost na SK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.