Zavrieť

Porady

nesprávne potvrdenie o príjme

Spracúvam daň. priznanie typu A pre budúceho svokra. Na potvrdení v ľavom hornom rohu ma napísané dohoda. Teda pracoval na dohodu.
Príjmy aj daň ma napísané v riadkoch 1 - 5, teda tam kde sa píše trvalý pracovný pomer (aj zrážková daň je v riadku 5 - preddavky zrazené podľa § 35.

Ak sa nemýlim, práca na dohodu je napísaná v riadkoch 12- 14. Teda daň vyberaná zrážkou § 43.

Neviem, či som to zrozumiteľne napísala, ale trápi ma to, do ktorého riadku v DP mám preddavky napísať. Či sa riadiť potvrdením (podľa všetkého zle vypísaným(
alebo sumu preddavku napísať do riadku daň vyberaná zrážkou podľa § 43.

Ja to chcem do riadku Daň vyberaná zrážkou ale bojím sa že bude problém, keď to nebude sedieť s potvrdením.

Moc díky, ak to nepochopíte na prvý krát, skúste si to viackrát prečítať - snažila som sa to napísať, čo najzrozumiteľnešie.

DAKUJEM PEKNE

Ak môžem, tak ešte malú otázočku: Manžel bol pol roka nezamestnaný evidovaný na UP, poberal Dávku v nezamestnanosti. Od júna pracoval v zahranicí, teraz mu robím daňové a mám mu odpočítateľnú položku upraviť o dávku v nezamestanosti?
teda: 95 616 mínus dávka v nezamestnanosti?

AJ ZA TUTO ODPOVED DAKUJEM PEKNE
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Asi mal z tej dohody vyšší príjem ako 5000 Sk , za to je tam preddavková daň. Do DP píš údaje z Potvrdenia o zdanit. mzde od zamestnávateľa.

    DP pre manžela : odpočet celých 95616. Dávku v nezamestnanosti nikde nedávaj , je to štátna sociálna dávka (nevstupuje do zdaniteľných príjmov.

    m12 je offline (nepripojený) m12

    m12
    Ja mam podobný problém, ale v riadku 01 potvrdenia je suma 1823, poistné a príspevky 0, a zrazená daň je 346, ako by ste postupovali?
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    Andyke Pozri príspevok
    Asi mal z tej dohody vyšší príjem ako 5000 Sk , za to je tam preddavková daň. Do DP píš údaje z Potvrdenia o zdanit. mzde od zamestnávateľa.

    DP pre manžela : odpočet celých 95616. Dávku v nezamestnanosti nikde nedávaj , je to štátna sociálna dávka (nevstupuje do zdaniteľných príjmov.
    Len chcem všetko uviest na správnu mieru. Práve som sa tu dočítala, že aj podpora v nezamestnanosti sa zahŕňa do príjmu. takze to mam odpočítať.
    Pozri si aj ty Rady z porady, tam to nájdeš.
    Papa

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    evka-janekova Pozri príspevok
    Len chcem všetko uviest na správnu mieru. Práve som sa tu dočítala, že aj podpora v nezamestnanosti sa zahŕňa do príjmu. takze to mam odpočítať.
    Pozri si aj ty Rady z porady, tam to nájdeš.
    Papa
    Skús ešte raz pozornejšie to prečítať. To čo píšeš platí ak manželka chce uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manžela. Vtedy sa kráti nezdaniteľná čiastka o vlastné príjmy, kam aj podpora v nezamestnanosti patrí.

    Ak si daňovník uplatňuje nezdaniteľnú čiastku na seba, tak sa to nekráti o podporu v nezamestnanosti. Aby boli všetci uvedený na správnu mieru.

    nesprávne potvrdenie o príjme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.