Zavrieť

Porady

Registracia k DPH pri sluzbach do CR

Velmi mi pomoze rada na nasledujuci problem:

Slovensky zivnostnik dodava sluzby vylucne do CR. Ziadne dalsie prijmy v SR nema.
Ak dobre chapem slovensky zakon o DPH, tak takyto zivnostnik nie je povinny registrovat sa k DPH ani v pripade ze prekroci trzby 1,5mil SKK, nakolko miesto dodania nie je v tuzemsku.

Zaroven na zaklade ceskeho zakona o DPH som nenasiel § na zaklade ktoreho by sa mal registrovat v CR. Nasiel som odkazy na porade na §94 a §95 ceskeho zakona o DPH, kde sa ale nikde neuvadza "osoba neregistrovana v inom clenskom state".

Ma takyto zivnostnik povinnost registracie k DPH v SR alebo CR?

Vopred dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Služby sú poskytované zo Slovenska, alebo priamo v ČR sa vykonáva? Ak tá druhá možnosť, potom vyskytne otázka, či slovenskému živnostníkovi nevzniká povinnosť zriadiť si stálu prevádzkáreň v ČR, a v tom prípade už je možné, že bude splňať podmienky povinnej registrácie v ČR.

    Podmienka stálej prevádzkarne je zdržiavanie sa v ČR 183 dni a viac v roku (podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a ČR).

    horo je offline (nepripojený) horo

    horo
    Vdaka za odpoved.

    Sluzba je vykonavana ciastocne zo slovenska a ciastocne z ciech.

    O tych 183 dnoch viem v spojitosti s danovou povinnostou, kedy sa prekrocenim tejto doby stava subjekt danovym rezidentom a je povinny podat danove priznanie v danej krajine.
    Ci to ale suvisi aj s DPH, to neviem.

    Podla toho co pises, ak by som neprekrocil tych 183 dni, tak by mi nevznikla povinnost registracie sa pre dan z primu v CR a ani povinnost pre registraciu k DPH? (aj napriek prekroceniu trzieb)?

    Registracia k DPH pri sluzbach do CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.