Zavrieť

Porady

nevymožiteľná pohľadávka a posledné zdaňovacie obdobie

Ahojte poraďáci,
viem, že na túto tému sa tu už toho povedalo veľa a samozrejme som už našla odpovede na niektoré otázky. Ostáva mi tu však jeden problém:
K 31.12.2007 som ukončila živnosť (platca DPH). Na základe žiadosti o zrušenie DPH mi daňový úrad určil posledné zdaňovacie obdobie 1.Q 2008. Z toho vyplýva, že DPH zo zásob budem zdańovať až v 1.Q 2008. Nie je mi ale celkom jasné, či mám stav zásob uviesť aj do dańového priznania k dani z príjmov a či vôbec ovplyvňuje aj základ dane z príjmov, a ak áno tak v ktorom DP 2007 alebo 2008? (keďže DPH z nich zdaňujem v 1.Q 2008 ako v poslednom zdańovacom období). Takisto mi tu ostala nevymožiteľná pohľadávka splatná v r. 2004 samozrejme aj s rozhodnutím súdu... Tu som sa dočítala že ako podnikateľ účtujúci v JÚ si ju môžem odpísať až pri skončení živnosti, čo je môj prípad ale nemala by ovplyvňovať základ dane. Ak niekto máte skúsenosť, prosím, poraďte... Ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    nevymožiteľná pohľadávka a posledné zdaňovacie obdobie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.