Zavrieť

Porady

Sadzba dane z moto.vozidiel v roku 2008

Dobrý deň, prosím o radu, hoci som tu porade čítala príspevky ohľadom správneho zaradenia vozidiel do kategorie EURO, stále mi nieje jasné ako sa to správne robí. Niekto tvrdí že sa pozerá na rok výroby, a niekto na to,čo máme v riadku 49 Aké je tam písmenko. Máme Reanult nákladný automobil
rok výroby 1996, celková hmotnosť 13000 kg,dve nápravy, Sadzba dane Žilinský kraj. v riadku 49 nemáme nič, neporadí mi niekto ako ho máme zaradiť.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Libusa je offline (nepripojený) Libusa

    Libusa
    Vozidlá vyrobené do 31.12.1999 - ostatné vozidlá
    vozidlá vyrobené po 1.1.2000 - EURO 3
    vozidlá vyrobené vyrobené po 1.10.2006 - EURO 4 a 5

    Normy stanovujú limit emisných škodlivín vo výfukových plynoch
    každá norma má svoje číslo napríklad ES2002/80A,ES2003/76A čísla normy EURO 3 sa končia písmenkom A, čísla normy EURO 4 písmenkom B napríklad
    ES2002/80B a EURO 5 písmenkom C. V TP starších motorových vozidiel nie sú normy na riadku 49 vypísané ,ale rok výroby motorového vozidla by tam mal byť.
    Ja osobne by som to zaradila podľa počtu náprav 1alebo2 , podľa hmotnosti 12-14t sadzba dane ostatné vozidlá
    Naposledy upravil Libusa : 12.03.08 at 10:53

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    A ešte prosím ,keď máme príves k Renaultu, tak ten zaradím podľa toho ako samotný Renault do tej istej kategorie, však?

    Libusa je offline (nepripojený) Libusa

    Libusa
    Prívesný vozík patrí do kategórie O ostatné nemotorové vozidlá. Sadzba dane pre náves a prípojné nemotorové vozidlo v súprave sa určí z emisnej triedy pre ťahač. Musí to však byť v tomto znení uvedené vo VZN. Mala som ten istý problém poradili mi v príspevku Prívesný vozík a daň z motorových vozidiel

    Sadzba dane z moto.vozidiel v roku 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.