Zavrieť

Porady

Bloček z reg.pokladne

Dobrý deň. Stretol sa už niekto z Vás s dokladom z reg. pokladne na ktorom bolo:

bez DPH 840,30 Sk
Dph 19% 159,70 Sk
nákup tovaru spolu..... 1000,- Sk
uplatnená zľava 50,- Sk
zaplatené 950,- Sk

ako mám uvedený doklad zaúčtovať v knihe DPH a ako v peňažnom denníku?Aká čiastka ide vlastne do výdavkov? Účtujem v Oberone.
ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    ak je platca DPH, tak do VOZD cena bez dph mínus odrátaná zľava, čiže 790,30 Sk. Odpočet dph 159,70 Sk.

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    ja by som danu zlavu odratala od ZD, do nakladov mozes dat len sumu, ktora bola naozaj zaplatena to je tych 950 SKK, cize predpis by vyzeral takto: ZD 790,30 dan 159,70 a suma celkom 950,-

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    iva.rbk Pozri príspevok
    Dobrý deň. Stretol sa už niekto z Vás s dokladom z reg. pokladne na ktorom bolo:

    bez DPH 840,30 Sk
    Dph 19% 159,70 Sk
    nákup tovaru spolu..... 1000,- Sk
    uplatnená zľava 50,- Sk
    zaplatené 950,- Sk

    ako mám uvedený doklad zaúčtovať v knihe DPH a ako v peňažnom denníku?Aká čiastka ide vlastne do výdavkov? Účtujem v Oberone.
    ďakujem.

    Do výdavkov si môžete uplatniť čiastku , ktorá bola skutočne uhradená.

    remenka je offline (nepripojený) remenka

    remenka
    Ja neviem, ale podľa mňa ZD + DPH sa musia rovnať. Potom sa to nebude rovnať vo výkaze DPH. Ja by som to upravila rozpisom 798,40+151,60= 950,- Sk a podpísala by som sa pod to, že som správne rozúčtovala DPH. Odpočítala by som si iba 151,60 DPH. Alebo sa mýlim???

    Bloček z reg.pokladne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.