Zavrieť

Porady

Urbis - začínam

Dobrý deň,
poraďte skúsené.
Začínam v Urbise - škola. Do B.B sa nieje možné dovolať. Chcem nahodiť dotáciu pokladne a neviem, čo mám zle, pretože v účtovnom predpise mám zadané
MD P/BU + RS , D 261 a keď zadám RS skočí mi to len na príjmy, kde dotáciu z účtu 222 09121 637030 nemám. Problémov mám viac ale nechcem
sa veľa rozpisovať možno neskôr zase na konkrétnu tému.

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vanka je offline (nepripojený) Vanka

    Vanka
    Ak účtuješ v banke, tak si zadáš na bankovom účte výpisy a tam konkretne cez položky riadky nahodíš tú dotáciu, ale musíš si v tých riadkoch konkrétne zadať, či je to príjem alebo výdavok, a podľa toho ti hodí aj predpis alebo keď zadávaš nový predpis tak aj tam sa hore pýta či je to príjmový alebo výdavkový doklad.

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Ja v pokladni RS nedávam. Používam maximálne analytiku. RS, FK a EK sa zaoberám len na príjmovom a výdavkovom účte.

    jitma je offline (nepripojený) jitma

    jitma
    Dobrý deň,

    ale ako potom zaúčtujem v pokladni napr. poštovné keď nedám RK. Potom byto bolo zaúčtované len ako služba 518/211, prípadne
    518 rozdelená analytikou. Ale to potom nebudem vidieť v rozpočte.

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Keďže výber z účtu účtuješ 261/222 FK 637030 KZ, na samostantnom internom doklade si všetky výdaje platené z pokladne samostante rozúčtuješ. T. z. napr. poštovné v pokladni napr. 30,- SK, tak ako si napísala a na ID na strane D 222 FK 632003 KZ a takisto na str. D 222 FK 632003 KZ ale -30,- SK.

    Ešte mám na teba 1 prosbičku. Ak potrebuješ v Urbise rozdeliť fa na 2 časti, rozpíšeš ju v riadkoch, alebo štvorzápisom?

    bef je teraz online bef

    bef
    Ak to pomôže tak ja pokladňu robím takto:


    Dotácia pokladne z VU 261/222+RK(637030)
    Príjem hotovosti do pokladne 211/261

    Úhrada z pokladne
    napr. kan.potreby 501A/211
    zároveň /222+RK(633006)
    zároveň /-222+RK(637030)
    zároveň zaúčtujem výnos
    napr. z BT 354/691

    Ja nevystavujem ID na zúčtovanie BT ale pri takomto zápise mám všetko pri úhrade z pokladne.



    Pekný deň

    jitma je offline (nepripojený) jitma

    jitma
    rada by som pomohla, ale tak ďaleko ešte nie som.
    FA som nahadzovala len jednoduchým zápisom. Ešte ich nemám ani zaúčtované.

    bef je teraz online bef

    bef
    Ešte mám na teba 1 prosbičku. Ak potrebuješ v Urbise rozdeliť fa na 2 časti, rozpíšeš ju v riadkoch, alebo štvorzápisom?


    Keď rozdeľujem Fa tak pri úhrade z BU použijem 2 riadky a tak môžem podľa potreby použiť aj iný predpis a tak isto ako pri pokladni mám pripravené predpisy aj zaúčtovaním tranféru (tj. ani pri úhradách faktúr nepoužívam ID)

    Pekný deň

    jitma je offline (nepripojený) jitma

    jitma
    ahoj,
    ale ako zadám v pokladni RK. Napísala si, že napr. 501/211,
    /222 + RK(633006), /- 222 + RK (637030). To mi je účtovne jasné, ale ako to zadám v pokladni? Do MD , čo zadám, keď dám len výdaj D program ma nepustí. Nemôžeš priložiť účt. predpisy?
    Ďakujem

    bef je teraz online bef

    bef
    Takéto je zadanie predpisu keď ho pozeráš cez ponuku účty:

    Pč MD/Dal Zdroj-účet Účet Typ RS Pár. Kľúč rozpočtu
    1 P U 501 1 N N
    2 V P N N
    3 V U 222 2 V N V633006-09111-4100-0000-0000-01
    4 Y U 222 2 V N V637030-09111-4100-0000-0000-01
    5 P U 354 N N
    6 V U 691 N N

    Ďalšie predpisy si môžeš vyrobiť cez ikonku vložiť nový ako kópiu a cez účty opravíš len podľa potreby účet.
    Neviem či som to dosť zrozumiteľne napísala, treba to vyskúmať.

    Pekný deň
    Naposledy upravil bef : 18.03.08 at 11:53

    jitma je offline (nepripojený) jitma

    jitma
    ďakujem, už som doma, zajtra na SC, ale vo štvrtok to skúsim. Určite si pomohla aj ostatným, ktorí s programom robia.
    Ahoj

    blasterik je offline (nepripojený) blasterik

    večne začínajúci účtovník ;-) ...viac blasterik
    Ja mám ešte otázočku ohľadne Urbisu: Ako máte spravené zúčtovanie transferov? Priamo v účtovných predpisoch? A môžem robiť zúčtovanie 357/693 resp. 354/691 aj cez interné doklady?

    cami je offline (nepripojený) cami

    cami
    pekný deň,
    je niekto blízko Michaloviec, kto by bol ochotný pomôcť pri zavedení PER a MZDY?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.