Zavrieť

Porady

Neuznané DPH po daňovej kontrole

Ahojte.
Firma mala daňovú kontrolu na DPH za 07/2007. Z DPH-čky vyhodili jednu došlú faktúru, pretože firma si objednala reklamu v reklamnej agentúre. Tá reklamná agentúra poskytla službu, reklama sa uskutočnila a prišla do firmy faktúrka s DPH a v údajoch firmy bolo aj IČ DPH, takže riadny platca DPH a ja som odpočítala DPH. Lenže nastal problém, že táto firma mala problém s DÚ, nekomunikovali dlhšiu dobu s DÚ a DÚ svojvoľne rozhodol, že firme ruší platcovstvo DPH a keďže nepreberali ani poštu z DÚ tak o tom nevedeli a ďalej posielali DPH výkazy a aj platili DPH. DÚ išiel na istotu a našiel to čo potreboval. Vyhodili to z DPH. Potom sme podali odvolanie a pracuje sa na tom a je to na dobrej ceste a je viac ako isté, že to DPH dostaneme dodatočne vrátene s DÚ.
Moja otázka znie: Ako to mám vyriešiť v roku 2007, aby mi sedel účet na konci roka 343. Došlú faktúru som nahodila klasicky 518,343/321. A teraz by som to mala nejako zmenit? Čo s DPH a účtom 343 v tejto faktúrke, treba to zmeniť nejakým ID zápisom? Alebo ako?
Prosím o radu skúsenejších dobrých ľudí. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivoviz je offline (nepripojený) ivoviz

    ivoviz
    SMartina Pozri príspevok
    Ahojte.
    Firma mala daňovú kontrolu na DPH za 07/2007. Z DPH-čky vyhodili jednu došlú faktúru, pretože firma si objednala reklamu v reklamnej agentúre. Tá reklamná agentúra poskytla službu, reklama sa uskutočnila a prišla do firmy faktúrka s DPH a v údajoch firmy bolo aj IČ DPH, takže riadny platca DPH a ja som odpočítala DPH. Lenže nastal problém, že táto firma mala problém s DÚ, nekomunikovali dlhšiu dobu s DÚ a DÚ svojvoľne rozhodol, že firme ruší platcovstvo DPH a keďže nepreberali ani poštu z DÚ tak o tom nevedeli a ďalej posielali DPH výkazy a aj platili DPH. DÚ išiel na istotu a našiel to čo potreboval. Vyhodili to z DPH. Potom sme podali odvolanie a pracuje sa na tom a je to na dobrej ceste a je viac ako isté, že to DPH dostaneme dodatočne vrátene s DÚ.
    Moja otázka znie: Ako to mám vyriešiť v roku 2007, aby mi sedel účet na konci roka 343. Došlú faktúru som nahodila klasicky 518,343/321. A teraz by som to mala nejako zmenit? Čo s DPH a účtom 343 v tejto faktúrke, treba to zmeniť nejakým ID zápisom? Alebo ako?
    Prosím o radu skúsenejších dobrých ľudí. Ďakujem.
    1. Ak ste zaplatili neuznanú DPH tak aký zápis ste urobili ??
    2. ak žiadny a podali ste odvolanie a je predpoklad že vám DPH vrátia tak netreba robiť žiaden zápis.
    3. ak zápis napr 548xxx/343xxx tak teraz mínusom

    Odpoveď priamo na otázku - žiadna zmena.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    V týchto dňoch prišla odpoveď z DÚ, že spomínaná faktúra je vyradená z evidencie odpočtu DPH a nebude vrátené DPH-čko z tejto faktúry. Ako to zaúčtovať, alebo ako mám postupovať, aby mi sedel zostatok na účte 343 v HK na konci roka. Ešte nie je podané DP. Ďakujem.

    Daniela1 je offline (nepripojený) Daniela1

    Daniela1
    Ja by som neuznané DPH zaúčtovala na nákladový účet, na ktorý bola zaúčtovaná aj reklama - zrejme 518

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Áno, reklamu som zaúčtovala na 518. Tak podobne som uvažovala, ale doteraz som nemala žiadnu skúsenosť s takou kontrolou. Dík.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Daniela1 Pozri príspevok
    Ja by som neuznané DPH zaúčtovala na nákladový účet, na ktorý bola zaúčtovaná aj reklama - zrejme 518
    Na účet 518 by som účtovala pri prvotnom zápise, ak by som celú sumu zaúčtovala v prospech nákladov.
    V tomto prípade by som použila 538
    citujem z postupov PU
    Na účte 538 - Ostatné dane a poplatky sa účtujú aj dodatočné vyrubenia týchto daní za minulé roky vrátane dane z pridanej hodnoty za minulé roky , ak o túto daň už nemožno zvýšiť hodnotu dlhodobého hmotného majetku a dlhodobého nehmotného majetku, zásob a pohľadávok. Na tomto účte sa účtujú dodatočné vyrubenia spotrebných daní vzťahujúce sa k vlastnej spotrebe výrobkov.

    Neuznané DPH po daňovej kontrole

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.