Zavrieť

Porady

Výkaz o majetku a záväzkoch.

Dnes som si všimla že som vo výkaze o MaZ za rok 2006 nevyplnila r. 20 záväzky celkom. / r. 17 vyplnený mám / tak mám zle aj kontrolné číslo. Mám podať opravný výkaz o MaZ za rok 2006 , alebo to mám nechať tak ? Výkaz o MaZ za rok 2007 za bezpr. predchádzajúce obdobie mám preniesť stav s touto chybou alebo mám vyplniť aj r. 20 a správne bude aj kontr. číslo. Je to chyba z nepozornosti, prenášať do ďalšieho výkazu by sa asi nemala prosím o radu čo s tým ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cactus je offline (nepripojený) cactus

    nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
    aťka šebová Pozri príspevok
    Dnes som si všimla že som vo výkaze o MaZ za rok 2006 nevyplnila r. 20 záväzky celkom. / r. 17 vyplnený mám / tak mám zle aj kontrolné číslo. Mám podať opravný výkaz o MaZ za rok 2006 , alebo to mám nechať tak ? Výkaz o MaZ za rok 2007 za bezpr. predchádzajúce obdobie mám preniesť stav s touto chybou alebo mám vyplniť aj r. 20 a správne bude aj kontr. číslo. Je to chyba z nepozornosti, prenášať do ďalšieho výkazu by sa asi nemala prosím o radu čo s tým ?
    mala by si to opraviť, pretože vo výkaze uvádzaš zároveň predchádzajúci rok a určite chceš, aby sa nesprávne uvedené výsledky m.r. dali na správnu mieru.
    Opravený výkaz doručiš na DÚ
    Stačí keď podám opravený výkaz o MaZ, alebo musím podať celé DP za rok 2006 ako opravné ?

    cactus je offline (nepripojený) cactus

    nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
    aťka šebová Pozri príspevok
    Stačí keď podám opravený výkaz o MaZ, alebo musím podať celé DP za rok 2006 ako opravné ?
    predpokladám, že daňový základ sa vám nemení, tak podáš jedine opravené výkazy

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    Dobrý deň!

    Prosím Vás viete mi vysvetlit tie nazvy oddielov 1, Za bezprostredne predchadzajuce uctovne obdobie; 2, Za bezne uctovne obdobie. 1. sa mysli rok 2006? a 2. sa mysli rok 2007???

    prosim Vas o info.

    Dakujem pekne!

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lucida Pozri príspevok
    Dobrý deň!

    Prosím Vás viete mi vysvetlit tie nazvy oddielov 1, Za bezprostredne predchadzajuce uctovne obdobie; 2, Za bezne uctovne obdobie. 1. sa mysli rok 2006? a 2. sa mysli rok 2007???

    prosim Vas o info.

    Dakujem pekne!
    Bežné účtovné obdobie je rok za ktoré sa podáva DP. A bezprotredne predchádzajúce jednoznačne predchádzajúci rok, teda 2006.

    cactus je offline (nepripojený) cactus

    nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
    Lucida Pozri príspevok
    Dobrý deň!

    Prosím Vás viete mi vysvetlit tie nazvy oddielov 1, Za bezprostredne predchadzajuce uctovne obdobie; 2, Za bezne uctovne obdobie. 1. sa mysli rok 2006? a 2. sa mysli rok 2007???

    prosim Vas o info.

    Dakujem pekne!
    presne tak, predchádzajúce je teraz v tomto období r. 2006 a bežné je r. 2007.
    Potvrdzujem...

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    a este jedna otazocka:
    nie je niekde navod na drsr.sk co obsahuju kolonky vo vykazoch pre JU? napr. zavazky obsahuju aj soc. fond alebo nie?

    dakujem za informaciu...

    Výkaz o majetku a záväzkoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.