Zavrieť

Porady

Pausalne vydavky a platca DPH v EU

Nerezident, obcan krajiny EU ma v SR prijmy, ktore podliehaju zdaneniu v SR a teda podava danove priznanie za tieto prijmy v SR. Avsak tento nerezident je platcom DPH v inej clenskej krajine EU, nie je platcom DPH v SR. Moze si tento nerezident uplatnit pausalne vydavky z prijmov, ktore podliehaju dani z prijmu v SR?

Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    Je pravdepodobné, že jemu vyplynula povinnosť sa zaregistrovať v SR ako platca DPH podľa zákona o DPH. Vtedy by nemohol uplatňovať paušálne výdavky.

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Nie, v SR nedosahuje take prijmy resp. obrat aby bol platca DPH. Je platcom DPH len v inych clenskych statoch EU.

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    Pozríte § 5 zákona o DPH. Podľa mojej mienky, pre zaregistrovaného zahraničného platcu DPH pre povinnú registráciu na Slovensku stačí, že začne vykonávať činnosť, ktorá je predmetom zdanenia daňou z pridanej hodnoty, aj bez dosiahnutia obratu.

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Asi som to nejak zle napisala -
    ja nechcem aby sa stal v SR platcom DPH, ja len potrebujem vediet ci si z prijmov dosiahnutych v SR moze z hladiska dane z prijmu uplatnit pausalne vydavky 25%.

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Nikto mi nevie poradit?
    Zakon o dani z prijmu hovori o moznosti pouzit pausalne vydavky u neplatcov dph. Nehovori vsak ci sa jedna o platcov DPH v SR alebo aj v inych statoch EU.

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    V komentári k zákonu o DPH k § 5 je vyslovené uvedené, že zahraničný platiteľ DPH je povinný sa zaregistrovať ako platiteľ DPH na Slovensku akonahle začne vykonávať v SR činnosť, ktorá je predmetom DPH, t,j, začne predavať, kupovať tovar alebo poskytovať služby. A to bez ohľadu na obrat na Slovensku!

    Pausalne vydavky a platca DPH v EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.