Zavrieť

Porady

Dodatočné DP k DPH?

Dobrý. Prosím Vás o pomoc, ale veľmi rýchlo:
Robila som chybu v DP za III.Q/20r07. Boli vystavené FA do zahraničia aj v mene EUR aj v mene Sk. Dostala som tieto doklady posledný deň, a musela som vypracovať DP k DPH ihneď Prepočítala som všetko na Sk, daňová povinnosť bola nula. Podnikateľ zobral všetky doklady so sebou.Teraz mi to vrátil, aby som urobila DP k dani z príjmov za rok 2007, a vidím že tieto faktúrky sú vystavené v mene Sk. Pretože do zahraničia DPH je nula, výsledok je aj teraz nula, ale je rozdiel v základe dane, cca. milion..Čo s tým mám robiť? Musíme podať dodatočné daňové priznanie?
A keď to nepodáme a dostaneme kontrolu , môžeme dostať za tieto chyby nejakú pokutu?
Za odpovede Vám vopred veľmi, veľmi ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ale je rozdiel v základe dane, cca. milion..Čo s tým mám robiť? Musíme podať dodatočné daňové priznanie?
    určite áno

    simonovaz je offline (nepripojený) simonovaz

    simonovaz
    Prosím o odpoveď. Kedy mám povinnosť odovzdať dodatočné DP k DPH? Len vtedy, ak mám rozdiely vo výsledku?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Len vtedy, ak mám rozdiely vo výsledku?
    nielen vo výsledku, ale aj vo výpočte

    Dodatočné DP k DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.