Zavrieť

Porady

Automatatická prevodovka

Mám otázku,máme auto na leasing.Menili sme automatickú prevodovku/stará pokazená/+mechanizmus spušťania okien.Môžem to dať do nákladov 511, alebo je to technické zhodnotenie.Mám nárok na odpočet DPH. Je to rok 2004.Dosť súrne.Moc ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    Moj názor je, že by to mohlo ísť na 511 , lebo je to vlastne výmena pokazenej prevodovky za takú istú prevodovku. A nevymenil si ju za niečo "lepšie"
    Čiže ja by som to dala na 511.
    Čo ostatní.....súhlasíte?

    Helenah je offline (nepripojený) Helenah

    Helenah
    Súhlasím.Pokiaľ sa nezlepšili parametre , tak sa jedná o obyčajnú údržbu a nie technické zhodnotenie.

    eurocorp je offline (nepripojený) eurocorp

    eurocorp
    A ten mechanizmus spušťania okien?DPH si môžem uplatniť?zabudla som je to osobne auto.

    erika527 je offline (nepripojený) erika527

    erika527
    My sme vymenili autorádio v leas. vozidle, bolo pokazené, kúpili sme nové. Ako zaúčtovať, DPH sa dá odpočítavať?
    Ďakujem.

    eurocorp je offline (nepripojený) eurocorp

    eurocorp
    Autoradio je technické zhodnotenie,musíš o tú sumu navýšiť leasing a DPH si nemôžeš odpočítať.

    eurocorp je offline (nepripojený) eurocorp

    eurocorp
    Dík anto za opravu.Vidím,že to ti ide.Len tu ide o to,že sa nepýtam na pravopis a čo sa ako píše.Mňa zaujíma kam to zaučtovať!

    erika527 je offline (nepripojený) erika527

    erika527
    Keď leasingové vozidlo je nákladné, na to sa dá odpočítavať DPH pri leasinge, ani v tom prípade si nemôžem odpočítavať DPH na to rádio?
    Ide o leasing z roku 2003.
    Ďakujem

    Automatatická prevodovka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.