Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie mzdy+odvody za mesiac december 2007

Podnikám od 1.3.2007.Mzda za december 2007 mi bola uhradená na účet v januári 2008.Môžem si ju dať do daňového priznania za rok 2007?Ak nie, akú čiastku odpočítateľnej položky na daňovníka za rok 2007 si môžem odpočítať?Keď sú odvody na zdravotné a sociálne poistenie zrazené v januári za mesiac december, do ktorého zdaňovacieho obdobia ich mám zahrnúť?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Všetko čo si mala zaplatené v januári už ide v JÚ do účtovníctva roku 2008. Mzda aj odvody. Máš nárok na celú výšku odpočitateľnej položky. Len nerozumiem, že keď podnikáš..tak aká mzda to bola?

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    varionet Pozri príspevok
    Podnikám od 1.3.2007.Mzda za december 2007 mi bola uhradená na účet v januári 2008.Môžem si ju dať do daňového priznania za rok 2007?Ak nie, akú čiastku odpočítateľnej položky na daňovníka za rok 2007 si môžem odpočítať?Keď sú odvody na zdravotné a sociálne poistenie zrazené v januári za mesiac december, do ktorého zdaňovacieho obdobia ich mám zahrnúť?Ďakujem
    http://www.porada.sk/t71882-danove-p...h-sa-s-dp.html

    varionet je offline (nepripojený) varionet

    varionet
    Bola to mzda za prevedenie stavebných prác v mesiaci december a uplatňujem si 40% paušálne výdavky.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Mzdu máš zrejme na mysli, že ti za tvoje práce..ako živnostníčke zaplatili na faktúru? Či už je to tak, alebo inak..každý tvoj príjem v roku 2008 už ide do príjmov a teda do DP za rok 2008.

    Zaúčtovanie mzdy+odvody za mesiac december 2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.