Zavrieť

Porady

Združenie založené za účelom zakúpenia HM

Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť či robím správne..... lekár učtújúci v sústave JU, založil spolu s iným lekárom združenie, ktoré nie je evidované na DU, z dôvodu obstarania ultrazvuku prostredníctvom lízingu. Obidvaja rovnakým podielom presúvajú na účet peniaze, z ktorého potom financujú splátky lízingu.... na konci učtov.obdobia som vypočítala nárok na odpis ultrazvuku, a vydelila som ho 2 ( počet účastníkov) a uvedený náklad som zaevidovala ako uzavierkové operácie do JU lekára......

Ďakujem za odpoved, ak som to napísala nezrozumitelne, môžem to dodatočne objasniť....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    účtovník - junior Pozri príspevok
    Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť či robím správne..... lekár učtújúci v sústave JU, založil spolu s iným lekárom združenie, ktoré nie je evidované na DU, z dôvodu obstarania ultrazvuku prostredníctvom lízingu. Obidvaja rovnakým podielom presúvajú na účet peniaze, z ktorého potom financujú splátky lízingu.... na konci učtov.obdobia som vypočítala nárok na odpis ultrazvuku, a vydelila som ho 2 ( počet účastníkov) a uvedený náklad som zaevidovala ako uzavierkové operácie do JU lekára......

    Ďakujem za odpoved, ak som to napísala nezrozumitelne, môžem to dodatočne objasniť....
    Združenie sa nahlasuje na DÚ, už len z dôvodu určenia zodpovednej osoby na vedenie účtovníctva.
    Takže ked to nenahlásili, vlastne si nesplnili daňovú povinnosť, a potom učtovanie združenia robí len jedna osoba a príjmy a výdavky si rozdelia rovnakým podielom..... alebo sa musí dať priznanie za združenie , aj ked toto združenie nebolo založené za účelom podnikania..... pretože, spoločníci v združení síce zakúpili spoločne ultrazvuk, ale na druhej strane príjmy si fakturujú poisťovňam každý zvlášť......

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    účtovník - junior Pozri príspevok
    Takže ked to nenahlásili, vlastne si nesplnili daňovú povinnosť, a potom učtovanie združenia robí len jedna osoba a príjmy a výdavky si rozdelia rovnakým podielom..... alebo sa musí dať priznanie za združenie , aj ked toto združenie nebolo založené za účelom podnikania..... pretože, spoločníci v združení síce zakúpili spoločne ultrazvuk, ale na druhej strane príjmy si fakturujú poisťovňam každý zvlášť......
    Na koho je leasingová zmluva vystavená? Na oboch, alebo iba jedneho z nich?

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    účtovník - junior Pozri príspevok
    Takže ked to nenahlásili, vlastne si nesplnili daňovú povinnosť, a potom učtovanie združenia robí len jedna osoba a príjmy a výdavky si rozdelia rovnakým podielom..... alebo sa musí dať priznanie za združenie , aj ked toto združenie nebolo založené za účelom podnikania..... pretože, spoločníci v združení síce zakúpili spoločne ultrazvuk, ale na druhej strane príjmy si fakturujú poisťovňam každý zvlášť......
    Veľmi zle si pochopila princíp fungovania združenia podnikateľov. Bolo by vhodné, aby si si naštudovala aspoň tu, na Porade, tento príspevok - Účtovanie v združení

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prikladám súhrn

    http://www.porada.sk/t76660-zdruzenie-fo-suhrn-tem.html

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    V čom vidím problém:
    1. Združenie nie je nahlásené na DÚ.
    2. Nie je nahlásená zodpovedná osoba na vedenie účtovníctva.
    3. Nevedie sa účtovníctvo pre združenie. To, že lekári majú svoje samostatné účto je v poriadku.
    4. "Združenie" má lízing, avšak nedosahuje príjmy, teda výdavky nie sú opodstatnené.

    Združenie založené za účelom zakúpenia HM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.