Zavrieť

Porady

Hmotná núdza vs. príjem z dohody

Prajem pekný deň.

Asi som ako magnet na kuriozne situácie s ktorými si neviem rady.

Manželský pár, majú dve malé deti. Obidvaja manželia boli v r. 2007 evidovaný na UPSVaR. Poberali dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke do doby trvania podmienok. (takéto je znenie potvrdenia z UPSVaR).

Manželku nahovorili aby popri evidencii robila na dohodu o vykonaní práce pre zdravotnú poisťovňu - získavať nových klientov. Asi bola veľmi aktívna za rok 2007 má potvrdenie od "zamestnávateľa" v hrubom 148000,- Sk, preddavky na daň 28000,- ; a príjmy zdanené zrážkou 4800,- príjem 912,- daň.

Je mi jasné že si musí podať daňové priznanie. Ale ..

Môže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku na seba aj na manžela a daňový bonus na deti ??


Prosím potvrďte mi či áno alebo nie.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tomasz je offline (nepripojený) tomasz

    tomasz
    To mi je jasné že nemala poberať.

    Ale keď už aj bude musieť vrátiť dávky, tak nech aspoň všetku zrazenú daň a daňový bonus dá vyplatiť od daňového úradu.

    tomasz je offline (nepripojený) tomasz

    tomasz
    Doplním otázku ..

    V akej výške môžem uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manžela, ak máme potvrdenie od UPSVaR že poberali dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke do doby trvania podmienok. Ale tam na tom potvrdení nie je uvádzaná žiadna suma.
    Berie sa niečo z "dávok v hmotnej núdze" ako vlastný príjem manžela ??? Mám upravovať výšku nezdaniteľnej čiastky, alebo si môžem s čistým svedomím uplatniť plnú výšku ??

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    tomasz Pozri príspevok
    Doplním otázku ..

    V akej výške môžem uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manžela, ak máme potvrdenie od UPSVaR že poberali dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke do doby trvania podmienok. Ale tam na tom potvrdení nie je uvádzaná žiadna suma.
    Berie sa niečo z "dávok v hmotnej núdze" ako vlastný príjem manžela ??? Mám upravovať výšku nezdaniteľnej čiastky, alebo si môžem s čistým svedomím uplatniť plnú výšku ??
    Uvedené dávky sú štátnymi sociálnymi dávkami, nezahrňujú sa do príjmu manžela, ak manžel nemal iné príjmy, manželka si uplatní odpočet v plnej výške 95616

    tomasz je offline (nepripojený) tomasz

    tomasz
    Petra29 Pozri príspevok
    Uvedené dávky sú štátnymi sociálnymi dávkami, nezahrňujú sa do príjmu manžela, ak manžel nemal iné príjmy, manželka si uplatní odpočet v plnej výške 95616
    Ďakujem.

    peterbn je offline (nepripojený) peterbn

    peterbn
    dobry den chcel by som sa spytat na nieco podobne, mama pobera hmotnu nudzu, popritom si nasla pracu na dohodu. otazka je ci musi vratit peniaze z hmotnej nudze, zarobok bol 100e mesacne a robila tam 3 mesiace hmotnu nudzu dostavala tiez okolo 100e.

    Hmotná núdza vs. príjem z dohody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.