Zavrieť

Porady

Akciovy počitač

Mam akciovy pc od t-comu,ešte ani neuplynuli ani dva roky a už tretikrat musel ist do servisu a pracovnik kurierskej služby ma informoval,že tieto akciove pc dost často prevažaju do servisu,sice niektory povedia že som objavil ameriku,ale pre maloinformovanych mam radu z vlastnych skusenosti-je vyhodnejšie dat par korun navyše a kupit počitačovu zostavu ktoru vam poskladaju podla Vašich predstav a požiadaviek na mieru v špecializovanych predajnach,najvhodnejšia je predajna zo zabezpečenym vlastnym servisom v mieste bydliska,alebo čo najbližšie k miestu bydliska
Usporiadat
duves duves

duves je teraz online duves

Niekto
Jednoznacne je lepsie vlastna skladacka. Svojho casu s XP-eckom bola RAM-ka iba 256 MB. Je to na nakopnutie. Ked som to znamym vravel, tak mi nik neveril. Teraz este musia cakat s rozsirenim cohokolvek az prejde 24 m zaruka.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Súhlasím. A na vistu minimálne 1 GB.
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

V živote žiadne akcie. Keď komp, tak iba v špecializovanej počítačovej firme ktorá funguje niekoľko rokov, s kvalitnou webovou stránkov. Pred vlastnou kúpou si preštudujem na nete testy s výsledkami zostáv a rozhodnem sa pre odskúšanú zostavu podľa finančných možností
0 0
jason jason

jason je offline (nepripojený) jason

Urcite zalezi od vyuzitia PC. Skladacka tiez nieje pto prave orechove. Dobra skladacka casto prevysi cenou znackovy kvalitny piocitac. A pokial sa jedna o pocitac do kancelarie, tak preco nie napriklad repasovany pocitac. Legalny win v cene, vykon plne postacujuci na pisanie vo worde (vacsina z vas ho nedokaze v praci zatazit). Skvela uspora! Pre zamestnancov ine ani neodporucam, aj tak si to nevazia. Zaruka tam byva vacsinou 24 mesiacov a riesenie reklamacii... no urcite to neriesi kurier z T-Comu a nieste bez PC 30 dni...
0 0
duves duves

duves je teraz online duves

Niekto
jason Pozri príspevok
Dobra skladacka casto prevysi cenou znackovy kvalitny piocitac.
Tak dajako.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

A značkový počítač často ťažko povyšovať - upgrade. Majú svoje komponenty, ktoré nemajú náhradu.
0 0
jason jason

jason je offline (nepripojený) jason

Bola taká doba, dnes už je to úpnlne inak.
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Komp-skladačka s rovnakými komponentami ako značkový je podľa mňa min. o 15% lacnejší (Značka sa platí!). Naviac skladačka presne vystihuje, čo potrebuješ - skús si vyskladať napr. na stránke: http://www.datacom-ke.sk/default.asp...g&CFMScaId=452
0 0
jason jason

jason je offline (nepripojený) jason

skus si nieco najprv nastudovat.
Tvoja teoria znie pekne, no moja prax mi hovori nieco ine. Bavime sa o realnom vykone, nie o najlacnejsich komponentoch a papierovych cislach skladaciek. A tato reklama co si spravil skladackovej firme... podla mna neziaduce.
Na spravnu pracu treba pouzit spravny nastroj. Nepojdes kopat zakop vidlickou a pod.
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Keď idem skladať komp, tak si preštudujem spätne počítačévé časopisy a vyberiem posledné recenzie, na stránke http://www.svethardware.cz/art_doc-3...B0046929C.html si pozriem prehľad noviniek a doporučenú zostavu na stránke http://www.datacom-ke.sk/default.asp...g&CFMScaId=452 (nie je to žiadna reklama) si poskladám zostavu a vytlačím, nechám to dotyčnému odsúhlasiť a idem nakúpiť. Nie je to o žiadnych vydličkách a nevidím žiadnu kvalitu v značkových zostavách oproti tomuto postupu - sú zostavené z tých istých komponentoch!!
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Ja tiež dávam za pravdu diry. Ak človek vie čo ide robiť, má prehľad čo je na trhu, aké sú novinky, tak nie je problém si postaviť PC s komponentov a výsledok bude výborný. Súhlasím že komponenty v značkovej zostave sú rovnaké ako si vyberiem ja.
Skôr je problém - pre niekoho - zvoliť správne komponenty aby bola zostava vyvážená.
A tiež nie je zanedbateľné že ak si postavím PC sám, tak:
1.- urobím si ho "na mieru"
2.- je o niečo lacnejší pri zachovaní kvality
3.- mám dobrý pocit že som niečo dokázal
0 0
jason jason

jason je offline (nepripojený) jason

Opýtajte sa IT profesionálov a veľkých firiem, prečo nepoužívajú skladačky, ale zaplatia si za podľa vás nezmyselnú značku. Týmto uzatváram svoje príspevky k tejto téme. Povedal som čo som potreboval.

Samozrejme máte nárok na vlastný názor, no ja sa vyjadrujem len k tomu, čomu rozumiem.
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

z jednoduchého problému - lebo značkové firmy dávajú k PC aj servis, lenže normálny smrtelník nemá zbytočné peniaze. Ja robím tiež vo väčšej firme a máme iba značkové, robil som v štátnej správe a tiež iba značkové. Ale pre seba by som si značkový nekúpil z dôvodu, ktorý som uviedol.Prečítaj si o čom bol pôvodný príspevok. Každý ma svoju pravdu, len ju treba vybrať správne, pre správnu príležitosť.
0 0
jason jason

jason je offline (nepripojený) jason

Mal si ako tak citam dobre moznosti a nevyuzil si ich. Skoda :-D
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

nechapem naražku na robenie reklamy skladačkovej firme,ked som ani žiadnu nemenoval,takych čo ponukaju skladačky su desiatky,tiež ale treba spravne vybrat a tie skusenosti s repasovanymi pc od t-comu no hrôza,takych negativnych mnohi maju,takisto od predajcov ktory sa profesionalne nezaoberaju vypočtovou technikov
0 0
mek mek

mek je offline (nepripojený) mek

Ja by som sa chcela len spýtať,či nevie niekto ako sa postupuje ak sme kúpili počítač.Nemá ani dva roky a niečo sa pokazilo.No firma,kde sme kupovali je už zrušená.A na dverách nemá vôbec nič.Nevie niekto poradiť.Ďakujem.Mek
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mek Pozri príspevok
Ja by som sa chcela len spýtať,či nevie niekto ako sa postupuje ak sme kúpili počítač.Nemá ani dva roky a niečo sa pokazilo.No firma,kde sme kupovali je už zrušená.A na dverách nemá vôbec nič.Nevie niekto poradiť.Ďakujem.Mek
Píšeš v mene firmy alebo ako fyz. osoba?
0 0
mek mek

mek je offline (nepripojený) mek

Pisem ako fyzicka osoba.Dakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mek Pozri príspevok
Pisem ako fyzicka osoba.Dakujem.
Tá firma môže ale aj nemusí mať nejakého nástupcu. Kým by si po nástupcovi ako súkromná osoba pátrala, bolo by to dosť zdĺhavé. Predpokladám, že vieš, ako sa firma, kde si PC kúpila volá - tak si ju pozri v Obchodnom registri, či nie je v konkurze. Musela by si sa spojiť s konkurzným správcom, aby ti povedal, kto preberá jej záväzky.

Možno len zatvorila jednu z predajní. Vyhľadaj si na nete čo najviac info o firme, možno má ešte iné predajne.

Pokiaľ to však bola len nejaká jednoosobová firma, ktorá len skladala PC z nakúpených komponentov, tak to bude ťažké. Takéto firmy vzniknú a zaniknú ako huby na jeseň. Potom bude lepšie zabudnúť na záruku a dať PC do nejakej servisnej firmy, kde ti zistia, čo je chybné a navrhnú výmenu toho komponentu. Nech by bol ktorýkoľvek komponent pokazený, jeho výmena nebude stáť viac ako 1-2 tisíc SKK (pre kancelársky alebo domáci PC). Prídeš síce o pár tisícov, ale ušetríš kopu času hľadaním firmy.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

pocitac si skladam zasadne sam, t.j. vlastny navrh zostavy a vlastnorucne zlozenie, znackovym pocitacom sa neda vobec doverovat, rovnako by som si nekupil hotovy pocitac, najma na zaklade vselijakych akciovych ponuk, natlacia tam to najlacnejsie co je, aby znizili cenu a potom to aj tak vyzera ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať