Zavrieť

Porady

Akciovy počitač

Mam akciovy pc od t-comu,ešte ani neuplynuli ani dva roky a už tretikrat musel ist do servisu a pracovnik kurierskej služby ma informoval,že tieto akciove pc dost často prevažaju do servisu,sice niektory povedia že som objavil ameriku,ale pre maloinformovanych mam radu z vlastnych skusenosti-je vyhodnejšie dat par korun navyše a kupit počitačovu zostavu ktoru vam poskladaju podla Vašich predstav a požiadaviek na mieru v špecializovanych predajnach,najvhodnejšia je predajna zo zabezpečenym vlastnym servisom v mieste bydliska,alebo čo najbližšie k miestu bydliska
Usporiadat
JTOMA JTOMA

JTOMA je offline (nepripojený) JTOMA

So záujmom sledujem Vašu diskusiu a zanietenie pre správnosť svojho názoru už aj preto lebo od roku 1990 dodnes prešlo mojimi rukami celkom slušné množstvo značkových i skladaných (no name) počítačov. Ak rozumiete tomu čo kupujete je veľmi ľahko rozoznateľná obchodnícka finta s nízkou cenou počítača - spravidla obchodník "nechtiac" na niečo zabudol a Vám potom ostane akurát možnosť reklamovať alebo nechať si dopniť chýbajúce veci za cenu doplatku...Podčiarknuté a sčítané nie ste taký bohatý aby ste kupovali lacné veci.
Videl som množstvo dobrých značkových počítačov, kde cena bola odrazom kvality ale i takých, kde o pôvode značky, ktorá bola na nich nalepená sa dalo minimálne pochybovať.
Stretol som sa i s množstvom doma poskladaných počítačov, ktoré výborne fungovali, ale i takými kde som sa divil, že vôbec niekedy mohli bežať...
Všeobecne však platí, ak kúpiš TRABANT, dá sa ním prejsť trať F1, lenže len prejsť, pretekať ťažko....
Tým chcem zdôrazniť len jedno - ak chcete výkon zaplatíte zaňho v kamennom obchode i pri kuchynskej skladačke, kde máte akurát problém, že pri odpálení čohokoľvek nemusíte uspieť s reklamáciou.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Pre JTOMA:
PC som si skladal sám.
1.- Mám HDD WD2500YS. Aký HDD by mi tam dali ak by som mal požiadavku na zostavu s WD a okolo 250GB? O čo by bol lepší ten zo značkovej zostavy? Myslím že by bol ten istý alebo veľmi podobný
2.- Mám AMD Athlon 64 X2 4600+. Čo by bolo v zostave ak by som chcel AMD ktoré je taktované okolo 2400Mhz? Myslím že presne ten procesor.
3.- Mám zdroj fortron 400w. Odber zo zdroja v mojom PC je v maxime 150W - merané digital W-metrom v zástrčke pri PC (2%), aj ZM MFC2 na prednom paneli. Mal by takú výkonovú rezervu aj zdroj zo značkovej zostavy?
4.- Mám WinXP. Čo mi nainštalujú ak poviem že chcem značkovú zostavu s Win XP? Presne a úplne ten istý systém, len možno nie tak precízne ako ten kto si to robí pre seba a rozumie sa tomu.

Značkové zostavy sú predsa zostavované z presne tých istých komponentov (až na maličkosti ako napr. káble a skrinky s logom a pod.) ako sú komponenty v bežnom predaji.
Problém teda určite nie je v tom že by komponenty v skladanom PC boli menej kvalitné, ale v tom ako si kto vie navrhnúť a poskladať vyváženú zostavu.

Výhody značkovej zostavy sú asi:
1.-Bude na skrinke (ktorá nezodpovedá mojim predstavám) logo nejakej firmy
2.- Nebudem si môcť pozrieť do skrinky a ani minimálne si niečo prispôsobiť
3.- Všetko to bude asi o 50% predražené
4.- Budem mať na PC záruku 2 roky alebo za príplatok 3 roky - ale čo mi v ňom za tie peniaze chcú opravovať a udržovať ak je to PC tak kvalitné? A záruka je predsa aj na komponenty v skladačke.

Ssa - ak si niekto vie zostavu navrhnúť a PC si udržiavať, jednoznačne vyhráva skladačka.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky


dobre som sa zabavil pri tejto diskusii

je vidiet ze sem prispievali po vacsine ludia ktory zlozili 2 domace pocitace na bezne pouzitie a nie nieco solidne...

Zatracujete kazdu znacku a vsade... to je to iste ako ked niekto povie ze BMW je to iste ako ked si dovezem rozobrau Oktavku z francuzka za lacne a sam si ju doma v garazi zlozim...

Znackova pocitace ( teraz sa tu nebavime o znackach ako TESCO , Acer ... a podobne kde nejde o znacku ale o cenu dole...) bavme sa o realnych znackovych pocitacoch...
Su to optimalizovane zostavy povacsine...
su modely za ktorych vykon vyrobca ruci a preto sa vam tam nedovoli sparat...
A tak isto sa plati aj za servis

To co si doma clovek zlozi na kolene nikdy nemusi fungovat v IT su skratka veci ktore su len medzi nebom a zemou a ak nemate zbytocnych 10 000 hodin na testovanie tak nemozte povedat o svojej "zlozenej" zostave ze je stabilna

Pre bezneho pouzivatela je samozrejme nezmyselne kupovat pocitac od renomovaneho vyrobcu ale pre profesionalne vyuzitie niet krajsej veci...a to plati aj pre domace kancelarie...

A aj tak kazda skladacka je na 2 veci pretoze vzdy nieco predrazi
ako napr tu svetly priklad ked niekto do hentakej zostavy nacpel 400W fortrona to je na zaplakanie a vraj usetril ked si to skladal sam

Male resume
Znackove pocitace maju svoje miesto vo svete profesionalov a vzdy mat budu
Bezni uzivatel si moze dat zostavu spravit ved dnes je uz bezne ze za maly poplatok mu predajca komponentov samotnu zostavu aj zalozi ... a clovek to ma bez roboty zobere len krabicu
Netrepte o kravinach do ktorych nevidite nie kazdy vas chce osklbat o peniaze a kazdopadne nikto vam nekaze kupovat tie "zle a hnusne" znackove zostavy

Tot z mojej strany vse

PS: absolutne suhlasim s uzivatelom ktory tu zastaval nazor o vyhodach znackovyh zostav idem mu udelit aj suhlasik
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

V teme bola rec o pocitaci pre domace pouzitie, takze pre toto domace pouzitie tie pseudoznackove pocitace nie je podla mojho nazoru ta najlepsia cesta
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

Este mi neda nepokraslit trochu stevov prispevok
cervenym je moje...

Stevo5 Pozri príspevok
Pre JTOMA:
PC som si skladal sám.
1.- Mám HDD WD2500YS. Aký HDD by mi tam dali ak by som mal požiadavku na zostavu s WD a okolo 250GB? O čo by bol lepší ten zo značkovej zostavy? Myslím že by bol ten istý alebo veľmi podobný
2.- Mám AMD Athlon 64 X2 4600+. Čo by bolo v zostave ak by som chcel AMD ktoré je taktované okolo 2400Mhz? Myslím že presne ten procesor.
1. Vsetky komponenty v original zostave su rozhodne rozumnejsie prenasane a skladovane ako to co si das do skladacky...
3.- Mám zdroj fortron 400w. Odber zo zdroja v mojom PC je v maxime 150W - merané digital W-metrom v zástrčke pri PC (2%), aj ZM MFC2 na prednom paneli. Mal by takú výkonovú rezervu aj zdroj zo značkovej zostavy?
Absolutne zbytocny zdroj ktory ti predrazil tvoju "lacnejsiu" skladacku...
navyse kazdy rozumnejsi (vacsi) vyrobca zostav ma urcite rady zostav ktore su otestovane na zataz a vie presne aky zdroj si moze dovolit tam dat takze zdroj ti napasuju na mieru...
4.- Mám WinXP. Čo mi nainštalujú ak poviem že chcem značkovú zostavu s Win XP? Presne a úplne ten istý systém, len možno nie tak precízne ako ten kto si to robí pre seba a rozumie sa tomu.
Nepochopil som ako nainstalujes XP lepsie ako ktokolvek iny... asi mam malo skusenosti skus ma poucit ale take ze mam VIP kartu od Mrkvosoftu a posielaju mi kazdych 10 minut aktualne opravne balicky to neberem

Značkové zostavy sú predsa zostavované z presne tých istých komponentov (až na maličkosti ako napr. káble a skrinky s logom a pod.) ako sú komponenty v bežnom predaji.
Mozno tie iste komponenty na papieroch ale never tomu ze je to to iste ako to co sa predava
Problém teda určite nie je v tom že by komponenty v skladanom PC boli menej kvalitné, ale v tom ako si kto vie navrhnúť a poskladať vyváženú zostavu.
Mozes sa tomu venovat 30 rokov , mozes navrhovat aj pol roka jednu zostavu a vsetko nastudovat IT duchovia nikdy nespia... ak to neotestujes uz poskladane nikdy nevies ci to bude fungovat...

Výhody značkovej zostavy sú asi:
1.-Bude na skrinke (ktorá nezodpovedá mojim predstavám) logo nejakej firmy
2.- Nebudem si môcť pozrieť do skrinky a ani minimálne si niečo prispôsobiť Pisal som preco je to tak
3.- Všetko to bude asi o 50% predražené Neprehanaj...
4.- Budem mať na PC záruku 2 roky alebo za príplatok 3 roky - ale čo mi v ňom za tie peniaze chcú opravovať a udržovať ak je to PC tak kvalitné? A záruka je predsa aj na komponenty v skladačke. Zaruku mas na komponenty ale nie na ich neodbornu montaz som zvedavy ako by si dokazal predajcovi svoju odbornu sposobilost

Ssa - ak si niekto vie zostavu navrhnúť a PC si udržiavať, jednoznačne vyhráva skladačka.
Pre bezneho uzivatela ani nahodou
Pre profesionalne pouzitie ani nahodou...
Skladacky su len pre uzky profil ludi ktory nato maju cas a chut sa pustit do toho boja
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

Pre domace pouzitie nieje ani skladacka najlepsia cesta
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Katabaticky Pozri príspevok
Pre domace pouzitie nieje ani skladacka najlepsia cesta
No je to dobra cesta pre skuseneho, kto sa v tom vyzna, ma siroky prehlad a dobre sa orientuje v tejto oblasti.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

Hej cize na bezne pouzitie nula bodov
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Katabaticky Pozri príspevok
Hej cize na bezne pouzitie nula bodov
myslim, ze si celkom nerozumieme, ale nevadi
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Katabaticky Pozri príspevok
Pre domace pouzitie nieje ani skladacka najlepsia cesta
robin78 Pozri príspevok
No je to dobra cesta pre skuseneho, kto sa v tom vyzna, ma siroky prehlad a dobre sa orientuje v tejto oblasti.
Katabaticky Pozri príspevok
Hej cize na bezne pouzitie nula bodov
robin78 Pozri príspevok
myslim, ze si celkom nerozumieme, ale nevadi

To mi pripadá, ako hádka typu: "Vajce bolo skôr!", "Nie, sliepka bola skôr!"

0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Chobot Pozri príspevok

To mi pripadá, ako hádka typu: "Vajce bolo skôr!", "Nie, sliepka bola skôr!"

Ale kdeze, kazdy sa vyjadril a je to vybavene, aspon u mna
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky



ne aby nas Chobot pochvalil za vzornu diskusiu kde sme si bez emoci pekne vyjadrili svoje rozne nazory ... tak by to malo vyzerat v kazdom topicu na kazdom disk fore

Chobot tu do nas bude ripat... c
to Chobot

PS: ani jedno nebolo skor prvy bol cierny elektoron

0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

To Katabaticky:
So záujmom som si prečítal ako si bod po bode rozobral môj príspevok. Ubezpečujem ťa že tak isto by som si vedel bod po bode obhájiť to čo som napísal.
Považujem ale diskusiu na túto tému za zbytočnú - obchodníci a predajcovia si proste budú obhajovať svoje a užívatelia tiež svoje.
Len dodám - to že mnoho ľudí má rovnaký názor na skladačku ako ja, mi stačí.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať