Zavrieť

Porady

Ktorá hmotnosť automobilu v technickom je tá správna?

Ahojte poraďáci . Vie mi niekto povedať ktorá hmotnosť je správna? Kúpili sme nové osobné auto N1 . V technickom preukaze je uvedená prípustná celková hmotnosť 1880 kg a najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy
3380 kg. Ktorá je tá pravá ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    polka je offline (nepripojený) polka

    polka
    polka Pozri príspevok
    Volakde som citala v dakom usmerneni, ze do DP sa uvadza ta hmotnost, co je v osvedceni uvedena na riaku 35. Mam to dakde v praci poznacene. Teraz som bohuzial doma.
    Tak som sa dopatrala aj teraz na stranke www.drsr.sk su otazky a odpovede ohľadne vypĺňania DPk dani z MV, a preto opravujem predchadzajucu informaciu:
    22. Otázka:
    V doklade nákladného motorového vozidla je uvedená prevádzková hmotnosť a najväčšia
    prípustná celková hmotnosť. Ktorá hmotnosť je rozhodujúca pri vyplňovaní daňového
    priznania?
    Odpoveď:
    Od účinnosti zákona č. 725/2004 Z.z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na
    pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov (1.3.2005) bol technický preukaz
    nahradený osvedčením o evidencii. Na rozdiel od technických preukazov, osvedčenia o
    evidencii neobsahujú údaje v členení zhodnom s technickým preukazom vozidla, ktoré sú
    potrebné pre stanovenie celkovej hmotnosti vozidla. Pojmy „prevádzková hmotnosť“ riadok
    31, „najväčšia prípustná celková hmotnosť“ riadok 32 a „najväčšia prípustná hmotnosť
    pripadajúca na nápravu“ riadok 33 sa uvádzajú v osvedčení o evidencii. Pre účely určenia
    sadzby dane z motorových vozidiel pri úžitkových vozidlách sa vychádza z údaja uvedeného
    na riadku 32 (najväčšia prípustná celková hmotnosť) osvedčenia o evidencii.

    veka je offline (nepripojený) veka

    veka
    Prípustná celková hmotnosť 1880 kg je hmostnosť vozidla aj s nákladom. Najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy je hmotnosť automobilu a prívesu/návesu s nákladom. Myslím

    zoe je offline (nepripojený) zoe

    zoe
    Ahojte, presne tato otazka ma trapi tiez, podla ktorej hmotnosti mam teda zaradit vozidlo a platit dan???
    Prosim o info, vopred vsetkym dakujem

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    podla ktorej hmotnosti mam teda zaradit vozidlo a platit dan???
    najväčšia prípustná celková hmotnosť v tvojom prípade 1880kg

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    dobry vecer,
    mam pred sebou osvedcenie ide o nakladne vozidlo N1G, druh BB skriňová dodávková. Prevadzkova hmotnost je 1940kg a najvacsia pripustna celkova hmotnost je 2485.
    Do danoveho priznania mam ktoru hmotnost uviest pre vypocet dane z motorovych vozidiel???
    dakujem za odpovede

    polka je offline (nepripojený) polka

    polka
    striebro1 Pozri príspevok
    dobry vecer,
    mam pred sebou osvedcenie ide o nakladne vozidlo N1G, druh BB skriňová dodávková. Prevadzkova hmotnost je 1940kg a najvacsia pripustna celkova hmotnost je 2485.
    Do danoveho priznania mam ktoru hmotnost uviest pre vypocet dane z motorovych vozidiel???
    dakujem za odpovede
    Volakde som citala v dakom usmerneni, ze do DP sa uvadza ta hmotnost, co je v osvedceni uvedena na riaku 32. Mam to dakde v praci poznacene. Teraz som bohuzial doma.
    Naposledy upravil polka : 04.01.10 at 20:48

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    polka Pozri príspevok
    Volakde som citala v dakom usmerneni, ze do DP sa uvadza ta hmotnost, co je v osvedceni uvedena na riaku 35. Mam to dakde v praci poznacene. Teraz som bohuzial doma.
    na riadku 35 mam najvacisa pripustna hmotnost pripojneho vozidla
    brzdeneho 2000kg a nebrzdeného 750kg.

    ale prípojné vozidlo je asi nieco ine...ale to je na riadku 35 osvedcenia o evidencii....

    ale dakujem za odpoved, skusim popozerat nejake usmernenia tiez...

    polka je offline (nepripojený) polka

    polka
    striebro1 Pozri príspevok
    na riadku 35 mam najvacisa pripustna hmotnost pripojneho vozidla
    brzdeneho 2000kg a nebrzdeného 750kg.

    ale prípojné vozidlo je asi nieco ine...ale to je na riadku 35 osvedcenia o evidencii....

    ale dakujem za odpoved, skusim popozerat nejake usmernenia tiez...
    Mozem ti to zajtra pozret v praci a potom ti dam vediet.

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    polka Pozri príspevok
    Tak som sa dopatrala aj teraz na stranke www.drsr.sk su otazky a odpovede ohľadne vypĺňania DPk dani z MV, a preto opravujem predchadzajucu informaciu:
    22. Otázka:
    V doklade nákladného motorového vozidla je uvedená prevádzková hmotnosť a najväčšia
    prípustná celková hmotnosť. Ktorá hmotnosť je rozhodujúca pri vyplňovaní daňového
    priznania?
    Odpoveď:
    Od účinnosti zákona č. 725/2004 Z.z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na
    pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov (1.3.2005) bol technický preukaz
    nahradený osvedčením o evidencii. Na rozdiel od technických preukazov, osvedčenia o
    evidencii neobsahujú údaje v členení zhodnom s technickým preukazom vozidla, ktoré sú
    potrebné pre stanovenie celkovej hmotnosti vozidla. Pojmy „prevádzková hmotnosť“ riadok
    31, „najväčšia prípustná celková hmotnosť“ riadok 32 a „najväčšia prípustná hmotnosť
    pripadajúca na nápravu“ riadok 33 sa uvádzajú v osvedčení o evidencii. Pre účely určenia
    sadzby dane z motorových vozidiel pri úžitkových vozidlách sa vychádza z údaja uvedeného
    na riadku 32 (najväčšia prípustná celková hmotnosť) osvedčenia o evidencii.
    dakujem velmi pekne...)))))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.