Zavrieť

Porady

Dotacia up

Viem že je poriadne neskoro ale skúsim:
dostal som dotaciu z up cca. 72000 v roku 2004, takže tiež som ju mal priznať ako zdaniteľný príjem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Samozrejme.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    majoo Pozri príspevok
    ale v roku 2004 som nedostal hotovosť ale ÚP preplácal až faktúry za tovar
    Dotáciu nikto nedostane v hotovosti.

    majoo je offline (nepripojený) majoo

    majoo
    Myslel som že teraz dostavaju peniaze za ktoré môžu kúpiť napr. náradie. Ale v r. 2004 som musel najprv náradie kúpiť za svoje a ÚP následne preplácal

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    majoo Pozri príspevok
    Myslel som že teraz dostavaju peniaze za ktoré môžu kúpiť napr. náradie. Ale v r. 2004 som musel najprv náradie kúpiť za svoje a ÚP následne preplácal
    Teraz dostanú vopred peniaze, ale na spôsobe poskytnutia nezáleží.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    majoo Pozri príspevok
    To znamená že mám zle daňové priznanie a môžem sa tešiť na daňovú kontrolu ?
    DÚ nemá ako zistiť to, že máš zle daňové priznanie. Ale keď pri kontrole zistia tú chybu tak ti dorubia daň a sankčné úroky. Asi by bolo dobré podať dodatočné daňové priznanie za rok 2004.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    majoo Pozri príspevok
    to znamena že sa zmení aj zaklad dane a musim doplatiť aj soc poistovni?
    Áno budeš musieť poslať nový výpis z daňového priznania do SP, a na základe toho dorátať poistné. Viem, je to kruté a niekedy finančne náročné, ale čím skôr to urobíš, tým menej to bude bolieť peňaženke. Pri nesprávnej výške odvodov a daní každý deň ti pribúdajú sankčné úroky.

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    majoo Pozri príspevok
    ale v roku 2004 som nedostal hotovosť ale ÚP preplácal až faktúry za tovar
    Majoo tak ako to vlastne bolo dostal si tie peniaze v roku 2004? Alebo až v roku 2005 keď si nakúpil tovar? Alebo ako to vlastne bolo? Aj v roku 2004 platil §17 odst.3 písm.h. Čo vlastne v praxi znamená že dotáciu zahrnieš do príjmov v tom období keď bola použitá na úhradu daňových výdavkov.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    majoo Pozri príspevok
    v septembri 2004 som kúpil naradie a v novembri 2004 mi preplatili faktury
    V tom prípade podať dodatočné DP za rok 2004. A ako som písal čo najskôr. Je vždy lepšie ak na chybu dôjde daňovník sám, ako kontrola z DÚ.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 17.03.08 at 21:07

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Súhlasím so Zollim. Mňa miatla tvoja odpoveď že si v roku 2004 nedostal hotovosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.