Zavrieť

Porady

dan z urokov na beznom ucte

Mozem si dat do danoveho priznania zrazenu dan z urokov z bezneho uctu?kde sa to napise?robi sa to tym sposobom, ze sa nascita suma z kazdeho mesiaca?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    svecova Pozri príspevok
    Mozem si dat do danoveho priznania zrazenu dan z urokov z bezneho uctu?kde sa to napise?robi sa to tym sposobom, ze sa nascita suma z kazdeho mesiaca?dakujem
    V DP ide do r. 830. Zrazenú ZD účtujeme po jednotlivých účtovných prípadoch priamo cez bankový výpis na 341.

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    r.98 DP typ B
    Daň si môžeš uplatniť za predpokladu, že úroky máš zahrnuté v príjme.

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    prosim vas ak ma zivnostnik len osobny ucet a aj prichadzaju mu sem aj prijmy z podnikania, uroky ktore tu ziska si zapocita do prijmov zo zivnosti? a potom si moze tiez z nich uplatnit vydavky percentom - 40? alebo sa to zapisuje niekde inde?
    dakujem moc!

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Daň z úrokov evidujem na účte 341, ale mám analytiku na každý účet. Ale chcem sa opýtať, do nového roku mám prevod PS aj na účte dane z úrokov a cez rok sa mi tam zas napočítavajú malé sumy. Nemalo by som to nejako vynulovať alebo preúčtovať ? ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sybila3 Pozri príspevok
    Daň z úrokov evidujem na účte 341, ale mám analytiku na každý účet. Ale chcem sa opýtať, do nového roku mám prevod PS aj na účte dane z úrokov a cez rok sa mi tam zas napočítavajú malé sumy. Nemalo by som to nejako vynulovať alebo preúčtovať ? ďakujem
    Ak vznikla daňová povinnosť podľa DP, ktorá sa zaúčtovala 591/341AE1, potom z analytického účtu dane z úrokov treba preúčtovať 341AE1/341AE2 a zrazenú daň považovať za preddavok.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    sybila3 Pozri príspevok
    Daň z úrokov evidujem na účte 341, ale mám analytiku na každý účet. Ale chcem sa opýtať, do nového roku mám prevod PS aj na účte dane z úrokov a cez rok sa mi tam zas napočítavajú malé sumy. Nemalo by som to nejako vynulovať alebo preúčtovať ? ďakujem
    Počas roka, by si si na analytike (daň z úrokov)mala sledovať zrážkovú daň.
    V DP si zrážkovú daň započítaš na preddavky, alebo si preplatok z toho titulu vyžiadaš od DÚ.
    Keď účtujem o daňovej povinnosti podľa DP, tak naúčtuje celkovú daňovú povinnosť, následne preúčtujem zaplatené preddavky aj zrážkovú daň. Do PS sa mi prenesie už iba 1 analytika.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Teraz si kontrolujem účty, ale neviem ako urobiť: zaúčtovaná daň 591/341 230000, vrátená daň 221/341 120000, medzi záväzkami mi stále visí tých 230000, nakoľko som to nemala ako uhradiť, keď nám daň vrátili. čo s tým?

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Nevie mi nikto poradiť, ako zo záväzkov dostanem alebo respektíve ako uhradím ten záväzok dane, keď bola vrátená? Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sybila3 Pozri príspevok
    Teraz si kontrolujem účty, ale neviem ako urobiť: zaúčtovaná daň 591/341 230000, vrátená daň 221/341 120000, medzi záväzkami mi stále visí tých 230000, nakoľko som to nemala ako uhradiť, keď nám daň vrátili. čo s tým?
    Nerozumiem tomu celkom. Tých 230 tisíc je daňová povinnosť za r. 2007. A tých vrátených 120 tisíc je čo? Preplatok z r.2006? Ak by si mala vytvorenú analytiku. Tak by ti malo ostat predsa na 341 daňová povinnosť r. 2007 vo výške 230 tisíc ako záväzok voči DÚ.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    áno, tak mi to aj zostalo, ale neuhradené. Potom som z toho platila tento rok preddavky, 341/221, nemala by som s tým uhrádzať tú daň? Lebo mne len visí v záväzkoch za rok 2006, ostatné je dobre, aj zostatok účtu 341 mi tento rok sedí, ide mi len o tú úhradu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.