Zavrieť

Porady

Nájom pôda platená FO - ešte raz

Dobrý deň,

potrebujem si ujasniť uznateľnosť nájomného za pôdu FO pozadu. Platené popredu mi je jasné.

V roku 2008 sme podpísali ako firma zmluvu s FO o nájme za roky 2006-2007.

Nájom sme uhradili 2/2008.

V zákone o DzP je Ak je nájomné platené FO pozadu, potoom sa zahrnie do základu dane až v tom zdaňovacom období, v ktorom je skutočne uhradené.

Mám to chápať tak, že keď som v 2008 uhradila nájom za roky 2006-2007, tak to bude môj normálny daňový výdavok v roku 2008? Nebude to pripočítateľná položka z toho dôvodu, že je to nájom za predošlé roky?

Alebo by som to mala v 2007 zaúčtovať cez nejaký interný doklad do nákladov 518 a záväzok napr. 379, v DP za 2007 dať ako PP a v DP za 2008 dať ako OP????

A ešte prípad, keď máme zmluvy uzatvorené dajme tomu od roku 2005 na obdobie 2005-2009, a nájom je platený napr. v 2007 za roky 2005-2007 naraz, tak je to môj daňový výdavok v 2007, alebo je to PP???

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nájom pôda platená FO - ešte raz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.