Zavrieť

Porady

Daň z úrokov

Ak som mala za r.2006 daň z úrokov 10Sk uviedla som ju v daň.priznaní na r.830 a 901 10Sk, lebo sme nemali daň.povinnosť bol to vlastne daň.preplatok.Teraz v roku 2007 nám vychádza zisk, a mám daň z úrokov 25 Sk čiže na účte 341 030 35Sk.Mám teraz preúčtovať 341 010/341030 35Sk alebo iba tých 25 Sk a čo s tými 10 Sk?Daň.úrad ich nevrátil lebo je to asi malá suma, môžem aj to odpočítať??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    zuzana Pozri príspevok
    Ak som mala za r.2006 daň z úrokov 10Sk uviedla som ju v daň.priznaní na r.830 a 901 10Sk, lebo sme nemali daň.povinnosť bol to vlastne daň.preplatok.Teraz v roku 2007 nám vychádza zisk, a mám daň z úrokov 25 Sk čiže na účte 341 030 35Sk.Mám teraz preúčtovať 341 010/341030 35Sk alebo iba tých 25 Sk a čo s tými 10 Sk?Daň.úrad ich nevrátil lebo je to asi malá suma, môžem aj to odpočítať??
    Zražkovú daň z úrokov, ktorú máš na učte 341 (zrazenú v r. 2007) uvedieš v r.830 a započítaš s daňou na r. 850 ; rozdiel bude riadok 900, daň, ktorú máš zaplatiť. Tých 10,- Sk teraz v DP nemôžeš započítať, lebo sú z min. roku.
    Pri úhrade dane za r. 2007 zaplatíš o 10,- Sk menej a účet 341 bude z toto titulu vyrovnaný (aj Tvoja daňová povinnosť).

    weva je offline (nepripojený) weva

    weva
    Ahojte. Chcem sa opýtať, čo mám urobiť s daňou z úrokov v PÚ. Sú to len 3,= Sk a HV bude strata, takže si ich nemám o čoho odpočítať. Musím ich dávať do DP?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    weva Pozri príspevok
    Ahojte. Chcem sa opýtať, čo mám urobiť s daňou z úrokov v PÚ. Sú to len 3,= Sk a HV bude strata, takže si ich nemám o čoho odpočítať. Musím ich dávať do DP?
    urob do účtovníctva ID 591/341

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.