Zavrieť

Porady

paušálne výdavky

Dobrý večer, chcem sa spýtať.....pri výpočte základu si SZČO uplatňuje paušálne výdavky. Musí byť zaplatené poistné ako príloha daňového priznania? Jedná sa mi o to, že dotyčný poistné platil z účtu a každý výpis dávať ako prílohu sa mi zdá dosť neadekvátne....Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    popoka34 Pozri príspevok
    Dobrý večer, chcem sa spýtať.....pri výpočte základu si SZČO uplatňuje paušálne výdavky. Musí byť zaplatené poistné ako príloha daňového priznania? Jedná sa mi o to, že dotyčný poistné platil z účtu a každý výpis dávať ako prílohu sa mi zdá dosť neadekvátne....Ďakujem

    Odovzdávate DP bez prílohy ....t.j. bez Výkazov o MaZ a Výkazov o príjmoch a výdavkoch .

    Ak si SZČO uplatnil k paušálnym výdavkom aj skutočne uhradené platby do fondov , túto skutočnosť bude preukazovať pri prípadnej daňovej kontrole . K daňovému priznaniu bankové výpisy neprikladáte .

    OlgaM je offline (nepripojený) OlgaM

    OlgaM
    nie nemusi,ale ale vypisy nech ma odlozene pri kopii DP - ked by mal raz kontrolu a suma poistneho sa vypisuje do okienka pod r.11 a zaroven sa zaskrkne policko,ze uplatnuje vydavky percentom

    popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

    popoka34
    Samozrejme, že ich mu odkladám a taktiež vediem evidenciu pohľadávok, príjmov, tak ako to vyplýva z §6, ods.10. Ďakujem pekne za odpovede...:-)

    No mám ešte jednu otázku.....dotyčnému prišlo taktiež aj potvrdenie na uplatnenie si nezdaniteľných častí základu dane /poistné/. Keďže mu vyšiel základ dane 79.714, odpočítala som mu odp. položku 95.616, základ dane po dpočítaní = 0. Uvedené príspevky do DP preto nechcem napísať. No pri vyplňovaní tlačiva do SP, riadok 12 je kolonka, týkajúca výšky príspevkov na DDS, životné poistenie, účelové sporenie.....musím tam uvedenú sumu uviesť, keď do DP som ju neuviedla? Aký to má vplyv pre soc. poisťovňu, či uvedenú výšku príspevkov napíšem, alebo nie?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Odpočítateľnú položku na životnú poistku uvedieš do výpisu len v tom prípade ak ju uvedieš aj do DP. V tomto prípade nie je dôvod poistku uvádzať, lebo si ju nemá dotyčný z čoho uplatniť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.