Zavrieť

Porady

Praca v Anglicku a danove priznanie

Zdravim,

chcem sa opytat, ci musim podavat DP na Slovensku za rok 2007, ked som takmer cely rok 2007 stravila vo Velkej Britanii a 10 mesiacov som tam pracovala. Na Slovensku som pocas toho roku nemala ziadny prijem. Trvaly pobyt som sice mala na Slovensku, ale v Britanii som mala staly byt a tam som sa aj najviac zdrziavala.

Dakujem za pomoc, a ospravedlnujem sa, ak som uz milionty prispievatel, co sa pyta to iste...


Majka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    Dobrý deň, aby som nezakladala novú tému, chcem sa spýtať tu:
    Daňovník pracoval 1/2 roka v SR a 1/2 roka v VB.

    SR:

    PRIJMY: 63 192,--
    POISTNÉ: 8 396,--
    ZRAZ. PREDD. DAŇ: 2 403,--
    ZRAZ. PRISP. NA DDS: 1 200,--

    (to mi je jasné)

    VB: pr. kurz: 49,427

    PRIJMY: 336 555,--
    DAN: 36 140,--
    POISTNE: 21 797,--

    Neviem akú metódu mam použiť, skúšala som vyňatie, ale stále mi to vychádza nejak divoko. Ze má este dost doplatiť, skúste mi niekto s tým pomôcť, dakujem pekne.

    V DP A som skončila na riadku 45 - a koniec... POMOOOOOOOOOOOOOC
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    P O S Ú V A M.....

    prosím

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    evka-janekova Pozri príspevok
    Dobrý deň, aby som nezakladala novú tému, chcem sa spýtať tu:
    Daňovník pracoval 1/2 roka v SR a 1/2 roka v VB.

    SR:

    PRIJMY: 63 192,--
    POISTNÉ: 8 396,--
    ZRAZ. PREDD. DAŇ: 2 403,--
    ZRAZ. PRISP. NA DDS: 1 200,--

    (to mi je jasné)

    VB: pr. kurz: 49,427

    PRIJMY: 336 555,--
    DAN: 36 140,--
    POISTNE: 21 797,--

    Neviem akú metódu mam použiť, skúšala som vyňatie, ale stále mi to vychádza nejak divoko. Ze má este dost doplatiť, skúste mi niekto s tým pomôcť, dakujem pekne.

    V DP A som skončila na riadku 45 - a koniec... POMOOOOOOOOOOOOOC
    ak si správne vyplnila DP a použila metodu vyňatia, pri príjme zo SR, ktorý uvádzaš ti nemôže vyjsť nedoplatok
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    teraz neviem co mam dat do riadku 54 - daň.povinnosť. V zátvorke je napísané (r. 45 alebo 48 alebo 45-53, alebo 48-53) no v riadku 45 je 51 820,-- no a v r. 48 je 0,--. Ktorú sumu tam mám dať???

    v riadku 46 bol úhrn vynatých prijmov 314 758, čo je viac ako v r. 44, ( 272 738,--) , teda som dala 0 aj daň zo zahranicia je 0. Čo teraz????
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    no tak som dobojovala, daň, v riadku 54 bude 0,-- a vrátia jej dan co jej strhal zamestnávateľ: tých 2400 sk....

    Prosím, aspon mi niekto dajte súhlas, ze to mam dobre, lebo ked to odovzá a zlé, tak to bude prúser.....

    diky 100 krát
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    no tak......... halooooooooooooooooooo

    vy ste sa asi proti mne spikli, ked mi nikto neodpovedá....
    Naposledy upravil evka-janekova : 28.08.08 at 10:08

    stiby2 je offline (nepripojený) stiby2

    stiby2
    evka-janekova Pozri príspevok

    Prosím, aspon mi niekto dajte súhlas, ze to mam dobre, lebo ked to odovzá a zlé, tak to bude prúser.....
    ved som s tym suhlasil, som sice len junior member, ale urcite to mas dobre

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Evka, trošku trpezlivosti by nezaškodilo. Pozri si bod 20 Etikety porady.
    Daňový preplatok = 2403 Sk.
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    zlatíčka... už budem lepšia... a strašne díky......

    Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

    Marta3
    Dobrý večer, chcem Vás poprosiť o radu k DP 2007.
    Daňovník pracoval vo VB celý rok 2006 - do 30.08.2007, na Slovensku zamestnaný od 10/07. Požiadal o odklad DP za r. 2007 do 30.9.2008. A teraz nevie čo s tým. Má potvrdenie z VB o príjme za r.06- do 31.3.07.Ale stále mu chýba potvrdenie od 04/07-08/07.
    Ako teraz vyplniť DP? Mohol by podať aj bez uvedenia tohto príjmu?
    Viem, že je už pokročilá nočná hodina, ale budem vďačná ak niekto zajtra pomôže .
    Ďakujem

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    ja som podávala za manžela daňové priznanie za rok 2007 a aj za rok 2006 tak, že som im ofotila výplatné pásky za 1-12 príslušného roka , z ktorých som čerpala údaje, zobrali mi to, nebol žiaden problém.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    judita1971 Pozri príspevok
    ja som podávala za manžela daňové priznanie za rok 2007 a aj za rok 2006 tak, že som im ofotila výplatné pásky za 1-12 príslušného roka , z ktorých som čerpala údaje, zobrali mi to, nebol žiaden problém.
    na výplatných páskach je aj kumulatív. Takže dcere stačilo dať za 12-ty mesiac. Tiež neboli námietky a preplatok dane jej vrátili.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    - syn dlhsiu dobu pracuje v UK
    - na zaklade ziadosti mal povoleny odklad danoveho priznania za rok 2007
    - teraz v stredu som odniesla na DU synove danove priznanie za rok 2007
    - boli prilozene vyplatne pasky za januar - december 2007
    - skontrolovali a prevzali

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.