Zavrieť

Porady

neplatca DPH a náklady

Som neplatca DPH ako si môžem dať napríklad materiál nakúpený s DPH do nákladov celý aj s DPH alebo len bez DPH? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    suma Pozri príspevok
    Som neplatca DPH ako si môžem dať napríklad materiál nakúpený s DPH do nákladov celý aj s DPH alebo len bez DPH? Ďakujem.
    S dph.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    suma Pozri príspevok
    Som neplatca DPH ako si môžem dať napríklad materiál nakúpený s DPH do nákladov celý aj s DPH alebo len bez DPH? Ďakujem.
    Keďže nie si platiteľom DPH, vôbec si ju na dokladoch nevšímaj. Tvoj náklad je celková suma, ktorú si za dodávku zaplatil.

    suma je offline (nepripojený) suma

    suma
    Ďakujem ešte sa chcem spýtať keď mám faktúru za práce vystavenu 20.12.2007 na sumu napríklad 30 000,- a je uhradená 30.01.2008 tak ide do príjmov 2007 alebo až 2008 roku. Som neplatca DPH a výdavky si dávam paušálne 40%

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Do nákladov si dáte celkovú sumu uvedenú na doklade. DPH vás ako neplatiteľa DPH nezaujíma.

    neplatca DPH a náklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.