Zavrieť

Porady

vypĺňanie DP (PO)

ahojte! mohol by mi niekto pomôcť? akurát vypĺňam teraz daň.priznanie (PO), firma má daňovú stratu 91.542,- SK - to budem mať v riadku 100, 310 a 400. Banka nám však počas roka strhávala daň z kapitálového výnosu 26,- Sk a to bude v riadku 810, 840 a 901 (ako preplatok).
Je to správne, ale tam mám nejakú chybu??? Akékoľvek opravy mojich chýb a cenné rady prijímam. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    suzinka Pozri príspevok
    ahojte! mohol by mi niekto pomôcť? akurát vypĺňam teraz daň.priznanie (PO), firma má daňovú stratu 91.542,- SK - to budem mať v riadku 100, 310 a 400. Banka nám však počas roka strhávala daň z kapitálového výnosu 26,- Sk a to bude v riadku 810, 840 a 901 (ako preplatok).
    Je to správne, ale tam mám nejakú chybu??? Akékoľvek opravy mojich chýb a cenné rady prijímam. Ďakujem
    Tá strata uvádzaná na r. 100 sa rovná účtovnému hospodárskemu výsledku?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    suzinka Pozri príspevok
    ano. neni sú žiadne pripočítateľné ani odpočítateľné položky. je to zle?
    Nie je to zle, len pre istotu som sa pýtal, práve kvôli tým pripočitateľným a odpočitateľným položkám.

    A ani účtovné a daňové opdisy sa nelíšia, ak máte majetok?

    suzinka je offline (nepripojený) suzinka

    suzinka
    my sme veľmi malá firma a nemáme ani majetok,takže neni čo odpisovať. je to teda správne, hej?
    a ešte niečo, k DP sa prikladá súvaha, výkaz ziskov a strát a poznámky k účt.závierke, a čo ešte? alebo to je vše?

    ede je offline (nepripojený) ede

    ede
    otazka na doplnenie /firma v danovej strate/ - dan vybranu zrazkou v banke pri pripisani kredit.uroku pocas roka - dam do r. 830,840,901 a požiadam o jej vratenie DU ??? vdaka

    ede je offline (nepripojený) ede

    ede
    ede Pozri príspevok
    otazka na doplnenie /firma v danovej strate/ - dan vybranu zrazkou v banke pri pripisani kredit.uroku pocas roka - dam do r. 830,840,901 a požiadam o jej vratenie DU ??? vdaka
    prosím... je to tak spravne?

    suzinka je offline (nepripojený) suzinka

    suzinka
    Pozri hore vyššie, pýtala som sa to isté... O vrátenie požiadaš ak je vyššia ako 100 sk (v VI. oddieli máš takú poznámku r.901>100 sk). Ak je suma nižšia, tak si vykompenzuješ v budúcom období.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.