Zavrieť

Porady

daň z mot.voziel a preplatok

Chcem sa opýtať, ako účtovať. My máme hospodársky rok od 01.05 do 30.04., daň z mot. vozidiel sa platí na rok. V roku 2007 som zaplatila daň z mot. vozidiel 10 670.

predpis 3.508,- 531/345,
7.162,- 381/345 - náklady budúcich období, a 01.05. 531/381

Na konci roka sa zistil ale preplatok na dani a vrátili nám na základe žiadosti 542,- Sk (221/345)

účtovala som 345/531, bolo by to v poriadku, ale ako mám rozúčtovať tú časť, ktorá pripadá na minulé účtovné obdobie?,
542,- rozdelím
364,- súčasný hospod.rok - účtujeme 345/531
178,- minulý hospod. rok - účtujeme 345/381?? ale to mi nebude sedieť 381 , poradíte???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Záleží z čoho vznikol preplatok, zrejme ste asi odhlasovali neaké auto, tak sa pozri od kedy do kedy sa používalo, a uvidíš odkiaľ to máš odúčtovať.

    grupe je offline (nepripojený) grupe

    grupe
    to ste ma asi zle pochopili, ja presne viem, od kedy do kedy, z toho počtu dní, sa vypočíta preplatok, to mám už aj z daňového úradu na papieri, otázka bola, ako zaúčtovať tú časť, ktorá pripadá do minulého obdobia

    no neva, poradí niekto??

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Ak rovnako myslíme tak preplatok zaúčtuješ 345/531 a DU by ti mal preplatok vkrátiť.221/345 a máš 0

    daň z mot.voziel a preplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.