Zavrieť

Porady

Odpočet daňovej straty

Chcela by som sa spýtať na odpočet daňovej straty: v zákone sa píše, že je možné túto stratu odpočítať max. po dobu piatich rokov. To znamená, že ja si môžem ľubovoľne vybrať, koľko rokov budem túto stratu odpočítavať, maximálne však 5 rokov?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.marcela je offline (nepripojený) m.marcela

    m.marcela
    Daňová strata každého zdaň. obdobia sa posudzuje samostatne, možno odpočítavať počas piatich bezprostredne nasledujúcich zdaňovacích období po jej vykázaní. Nemusí sa odpočítavať rovnomerne, ale pokiaľ to základ dane dovoľuje, možno v jednom zdaň.období odpočítať aj celú stratu - úhrn strát.

    Alčalča je offline (nepripojený) Alčalča

    Som baba z veľkomesta Alčalča
    Ak tomu dobre rozumiem, ja si nemôžem túto stratu odpočítať napr. počas 3 po sebe nasledujúcich zdaň. období, ale len počas 5 rokov, alebo naraz?

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Alčalča Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať na odpočet daňovej straty: v zákone sa píše, že je možné túto stratu odpočítať max. po dobu piatich rokov. To znamená, že ja si môžem ľubovoľne vybrať, koľko rokov budem túto stratu odpočítavať, maximálne však 5 rokov?
    Ďakujem.
    Áno.

    Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

    žena Zuzanak1
    Ahojte. Mám otázku. SZČO ukončil živnosť v r.2007, z r.2005 mu zostala ešte strata, ktorej časť si odpočítal v r.2006. Môže si ten zvyšok odpočítať v r.2007, keď ukončil živnosť ? Neviem dôvod prečo nie, tak sa pre istotu pýtam, tých múdrejších. Platí ešte "preinvestovanie odpočítanej straty" ? Ďakujem.

    Odpočet daňovej straty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.