Zavrieť

Porady

Je FA-Upomienka výdavok (PR)

Ahojte, poradí mi niekto, či upomienka formou faktúry za neskoršie zaplatenie FA od Orange môžem zaúčtovať do prevádzkovej réžie, alebo je to výdaj neovplyvňujúci základ dane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    je to poplatok za vystavenie upozornenia o nezaplatení, tento poplatok je daňovo uznateľný, v jednoduchom účte ide do réžie, v podvojnom účte na 518

    Džek je offline (nepripojený) Džek

    Džek
    Ja to vždy odčlením a účtujem do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane. Myslím si, že je to pokuta.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Účtujem ako výdavky neovlyvňujúce základ dane . Nepovažujem to , za pokutu musela by byť v zmluvne dohodnutá , ale skôr ako penále . To že faktúra je uhradená neskôr je záležitosť firmy , treba si to ustriehnúť . Nepovažujem to za výdavok na dosiahnutie príjmu .

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    už dlhé roky to účtujeme do daňových nákladov a nie som jediná, dokonca aj v niektorej publikácii 1000riešení bola táto otázka riešená ako daňovo uznateľný náklad, nevidím dôvod prečo to vylučovať

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Prikláňam sa ku Katty,v niektorej publikácií som tiež čítala, že upomienky idú do nákladov.Tak ich dávam do nákladov.Keď príde kontrola a budú mať pripomienky ukážem knižku.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Tiež to dávam do nákladov, tieto 40,-Sk upomienky a myslím, že nie je žiadny dôvod to tam nedať.

    Je FA-Upomienka výdavok (PR)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.