Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Dobrý deň, robím dodatočné daňové priznanie k dani z príjmov PO za rok 2006, základ dane sa mi dosť výrazne znižuje. Čo okrem samotného tlačiva daňového priznania sa predkladá na daňový úrad? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak sa menili aj súvaha a výkaz ziskov, tak aj tie prikladáš.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 20.03.08 at 11:17

    HankaH je offline (nepripojený) HankaH

    HankaH
    Opravu minulých období som urobila v roku 2008 cez účet 429. Iné účty sa nemenia. A čo poznámky k účt.závierke?

    Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

    Reprografia
    Chcela by som sa tiež informovať, kedže idem podávať dodatočné DP z rok 2006. Budem účtovať na účte 428/474 a daň 428/341. Môžem to ešte zaúčtovať do roku 2007(ešte som nepodala riadne DP), alebo až v tomto roku, kedy som na túto chybu prišla?
    Ďakujem za skorú odpoveď

    HankaH je offline (nepripojený) HankaH

    HankaH
    Podľa zákona o správe daní a poplatkov § 39 je povinnosť podať dodatočné daňové priznanie do konca mesiaca nasledujúceho po mesiaci, kedy bola zistená chyba. V tejto istej lehote je potrebné daň zaplatiť. Takže keby zistíš chybu v roku 2007, tak už nestihneš tieto zákonom dané termíny.

    Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

    Reprografia
    Vďaka, avšak teraz ma zaujíma nasledovná skutočnosť:
    Keďže som nemala vyrátaný kurzový rozdiel na konci roka 2005 a 2006 k účtu 474, tým pádom som na začiatku roka 2006 a 2007 nemala správny počiatočný stav na tomto účte. Daňové priznanie za rok 2007 by som chcela podať správne, takže si ten rozdiel musím nejakým spôsobom upraviť. Ako? Ja som si zatiaľ len na papieri opravila stavy v každom roku tak ako mali byť a vyrátala som si kurzový rozdiel ku koncu roku 2007 a tento som zaúčtovala do roku 2007 do výnosov. Rozdiely z rokov 2005 a 2006 zaúčtujem v roku 2008. Môže to tak byť?

    Dodatočné daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.