Zavrieť

Porady

pokladňa-zostatky

Ahojte poraďáci,
asi sa Vám bude zdať táto otázka úplne blbá, ale keď ja už som si neni pri DP ničím istá. Chcem sa len opýtať: podnikateľ prevádzkuje bufet a má registračnú pokladňu. Nie je platcom DPH. Vykazuje mu v peňažnom denníku mínusový zostatok. Má však vystavené 3 faktúry za služby, teda, keď nahodím inkaso faktúr, tak sa mínusové zostatky vyrovnajú.
Vlastne si chcem len overiť, či nevadí, keď ten skutočný nákup tovaru do bufetu je väčší ako ten príjem do registračnej pokladne.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    tama Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    asi sa Vám bude zdať táto otázka úplne blbá, ale keď ja už som si neni pri DP ničím istá. Chcem sa len opýtať: podnikateľ prevádzkuje bufet a má registračnú pokladňu. Nie je platcom DPH. Vykazuje mu v peňažnom denníku mínusový zostatok. Má však vystavené 3 faktúry za služby, teda, keď nahodím inkaso faktúr, tak sa mínusové zostatky vyrovnajú.
    Vlastne si chcem len overiť, či nevadí, keď ten skutočný nákup tovaru do bufetu je väčší ako ten príjem do registračnej pokladne.
    Ďakujem

    Veď podnikateľ má okrem tržby aj iné príjmy. Ako píšeš - aj úhrada faktúr, vlastný vklad podnikateľa, príjem z BÚ... Takže nákup tovaru môže byť väčší ako príjem z RP, veď určite ostali aj nejaké zásoby

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Domnievam sa, ze v tomto pripade su faktury iba vystavene a nie uhradene a teda zostatky minusove v pokladni su skutocne a to by nemalo byt, ako mohol zaplatit faktury, ak nema v pokladni peniaze?Mal by to riesit vkladom podnikatela, podla mna.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    tetrisss Pozri príspevok
    Domnievam sa, ze v tomto pripade su faktury iba vystavene a nie uhradene a teda zostatky minusove v pokladni su skutocne a to by nemalo byt, ako mohol zaplatit faktury, ak nema v pokladni peniaze?Mal by to riesit vkladom podnikatela, podla mna.
    Určite riešiť vkladom podnikateľa, predsa nemohol platiť z ničoho. Alebo platil z účtu a nie je to správne zaúčtované?

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Ja som otázku pochopila tak, že podnikateľ má tržby v hotovosti a úhrady ním vystavených faktúr. Ak sa zaúčtujú tržby,aj úhrady, tak zostatok v pokladni je kladný.
    Otázka bola, či nevadí, že príjmy v ERP sú nižšie ako nákup tovaru.

    Alebo som to zle prečítala

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Súhlasím s Vlastou , že treba mínusový zostatok pokladne riešiť podnikateľským vkladom .
    Ak bola cez pokladňu prijatá úhrada za pohľadávky a táto vyriešila alebo vyrovnala mínusový zostatok pokladne , tak je to v poriadku . Ale ak sú dni , kde sa javí mínus v pokladni , treba zaúčtovať v ten deň podnikateľský vklad .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.