Zavrieť

Porady

odvody a danové priznanie

dobrý den chcem vás poprosiť o radu. Pri vyplnaní danového priznania sa do výdavkov zo živnosti (riadok č. 2 VI oddiel) zahrnajú aj odvody do fondov alebo sa píšu niekam inam? A ešte vytlačila som výkaz o majetku a záväzkov treba niečo z toho zaznačiť do danového ked som nič nenadobudla počas roku.
dakujem každym dnom si pripadam hlupejšia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    korela888 je offline (nepripojený) korela888

    účtovník korela888
    uhm dakujem a este jedna otazocka: podnikateľ začal podnikat 25.4. 2007 avšak zo zdravotnej poistovne ma potvrdenie o zaplateni poistneho za april 2007 vo vyske 766 SK. Neviem ako poistovna prisla na takuto sumu ale je vyznacena za cely april, mam ju pomerne rozratat na dni podnikania a len tolko uviest do nakladu firmy???

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Ak ide o JÚ a platenie do fondov, tak to je automaticky zahrnuté do konečných výdavkov, pretože je to zaúčtované v peňažnom denníku.

    korela888 je offline (nepripojený) korela888

    účtovník korela888
    dobry den,

    k odvodom mam aj ja jednu otazocku. Ak podnikatel zaplatil v decembri roku 2007 odvod do zdravotnej poistovne uz aj za januar mam to dat do vydavkov neovplyvnujucich danovy zaklad???

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    ak v jednoduchom účtovníctve tak v decembri....v roku, kedy boli skutočne zaplatené

    korela888 je offline (nepripojený) korela888

    účtovník korela888
    ano tomu rozumiem je to jednoduche uctovnictvo ale mozu mi ovplyvnit zaklad dane ak su za januar?? na doklade je vyznacene obdobie za ktore sa plati: 01.01.2008 - az 31.01.2008, datum prijatia platby 28.12.2008

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    korela888 Pozri príspevok
    pardon datum prjatia platby 28.12.2007...
    ano, v jednoduchom účtovníctve sa účtuje na niektoré výnimky o príjmoch a výdavkoch, teda pohyboch v pokladni a účte, takže do decembra.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.