Zavrieť

Porady

paušál.výdavky-dotácia

Dobrý deň,
prosím o radu, ak si SZCO uplatni paušál.výdavky, musí zahrnúť do ZD aj dotáciu, ktorú dostal, teda navýši si príjem o celú dotáciu.
Ako sa mu počítajú 40% výdavky?
Bude to 40% z celého ZD /teda aj s dotáciou/ alebo 40% zo ZD bez dotácie/
SZCO z dotácie neminul ani korunu.
A čo v prípade, ak by minul z dotácie nejakú čiastku, môže si v takomto prípade uplatniť paušál výdavky a do ZD zahrnie len tú časť čo minul?

Vopred ďakujem za rady a názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    O dotáciach je tu dosť veľa kvalitných príspevkov, dajte si do vyhľadávača slovo dotácia. Je to tu zodpovedané veľa krát, stačí pohľadať

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    ďakujem za odpoved,
    už mi je to jasné ak postupujem v JU,ale pri paušál.výdavkoch, stále neviem, či sa to zahrna do príjmov podla §6 k čomu si uplatnim aj pauš.výdavky, alebo sa celá zahrna len do zákl.dane.

    kamila60 je offline (nepripojený) kamila60

    kamila60
    Celá dotácia sa zahrnie do príjmov ovplyvňujúcich ZD, paušálne výdavky sa uplatnia na celý prijem vrátane dotácie. To, koľko si z nej minula a kedy, už nič neovplyvní.

    dvojča je offline (nepripojený) dvojča

    dvojča
    Môžem sa zapojiť? Práve som prerábala DP daňovníkovi, ktorý dostal príspevok z ÚPSVR na začatie podnikania, uplatňoval si paušálne výdavky a ja som mu dala do príjmu len takú čiastku, akú čerpal. Len náhodou som sa dnes dočítala, že pri paušáli musí dať celú čiastku. Ja som ju však dala do celkového príjmu zo živnosti, čiže spolu s ostatnými príjmami na základe faktúr, kde som následne vypočítala paušálne výdavky. No nie som si istá, či som dobre urobila, pretože ma pletie r. 40 DP, položka zvyšujúca základ dane. No podľa mňa výška príspevku nemôže tam ísť, pretože paušál počítam z celkového príjmu aj s dotáciou a to mám predsa uvedené len v tabuľke VI.r.2, príjem zo živnosti. Myslím správne? alebo musí ísť poskytnutý príspevok predsa len na r. 40 DP? veľká vďaka!!!!

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    dvojča Pozri príspevok
    Môžem sa zapojiť? Práve som prerábala DP daňovníkovi, ktorý dostal príspevok z ÚPSVR na začatie podnikania, uplatňoval si paušálne výdavky a ja som mu dala do príjmu len takú čiastku, akú čerpal. Len náhodou som sa dnes dočítala, že pri paušáli musí dať celú čiastku. Ja som ju však dala do celkového príjmu zo živnosti, čiže spolu s ostatnými príjmami na základe faktúr, kde som následne vypočítala paušálne výdavky. No nie som si istá, či som dobre urobila, pretože ma pletie r. 40 DP, položka zvyšujúca základ dane. No podľa mňa výška príspevku nemôže tam ísť, pretože paušál počítam z celkového príjmu aj s dotáciou a to mám predsa uvedené len v tabuľke VI.r.2, príjem zo živnosti. Myslím správne? alebo musí ísť poskytnutý príspevok predsa len na r. 40 DP? veľká vďaka!!!!
    Dotáciu ste zahrnuli správne , v celkovej výške prijatej dotácie do príjmov celkom a z toho počítate 40% paušálne výdavky .

    paušál.výdavky-dotácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.