Zavrieť

Porady

Milionárska daň na splátky

Prosím o radu...
Ak má zamestnanec nedoplatok kvôli milionárskej dani, ale od februára tohoto roka nie je zamestnaný, môže zaplatíť daň.úradu v splátkach?
Je treba napísať na to nejakú žiadosť? Alebo má celý rok na to, aby to zaplatil - ak 2% neuplatnil...

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ročné zúčtovanie mu robil kto? a kedy?
    Pri závislej činnosti sa DP vysporadúva aj do konca roka ale voči zamestnávateľovi.
    Alebo si podáva DP sám? tu je daň splatná do 31.3.2008. Nedoplatok bude DU vymáhať a prípadne vyrubí sankcie - úroky.

    kendy je offline (nepripojený) kendy

    kendy
    Ročné zúčtovanie mu robil zamestnávateľ, ale od februára už zamestnaný nie je...
    Skutočne to musí zaplatiť všetko do konca marca?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ak mu RZ robil zamestnávateľ, tak daň vyúčtoval a zaplatil zamestnávatel. V poslednej výplate to zamestnancovi mohol strhnúť. Ak nestrhol, tak dlhuješ zamestnávateľovi, nie zamestnancovi - pozor.

    kendy je offline (nepripojený) kendy

    kendy
    Myslím, že zamestnávateľ to zaňho nezaplatil, lebo na papieri, ktorý mu dali má v kolónke "daň na úhradu" tých 17 tisíc...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ved hej... ročné zúčtovanie je o tom. Tá dan tam je vyčíslená, lebo je splatná až po vykonaní RZ.
    Ale daň platí zamestnávateľ - teda je povinný ju zaplatiť. Určite neplatíš na DU ty ako zamestnanec.

    kendy je offline (nepripojený) kendy

    kendy
    Aj keď od polovice februára nie je zamestnancom? Žiadosť odovzdal, tak je to asi logické, že to zaplatia... :-)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kendy Pozri príspevok
    Aj keď od polovice februára nie je zamestnancom? Žiadosť odovzdal, tak je to asi logické, že to zaplatia... :-)
    presne tak. Je na zamestnancovi a zamestnávateľovi ako sa dohodnú na vyrovnaní, pokiaľ mu to nevedia strhnúť z poslednej výplaty. Štandardne je povinný zaplatiť zamestnávateľ. Ale je tu ešte možnosť, že ak mu to z poslednej výplaty nevyjde, tak zamestnávateľ napíše na DU, že dlžnú sumu nestrhol - to sa treba informovať u zamestnávateľa. Mal by si vyžiadať kópiu toho listu, ak existuje.
    V tomto prípade bude DU žiadať doplatok od zamestnanca, to je pravda. Ale tu už neplatí termín 31.3.2008, zrejme sa bude treba dohodnúť na splátkach.............

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý deň, aj ja by som chcela poprosiť o pomoc, jeden SZČO mi vravel, že sa dá uhradiť daň z DP /v jeho prípade B/ na splátky, ja som sa s tým, nikdy nestretla. Uhradiť do 31.3., ak neuhradíš čakaj penále. Má niekto z Vás takúto skúsenosť? Nejakú tu žiadosť mu napíšem, no nikde v zákone som nenašla nejaký § na ktorý by som sa mohla odvolať. Poradíte? Ďakujem.

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    seda Pozri príspevok
    Dobrý deň, aj ja by som chcela poprosiť o pomoc, jeden SZČO mi vravel, že sa dá uhradiť daň z DP /v jeho prípade B/ na splátky, ja som sa s tým, nikdy nestretla. Uhradiť do 31.3., ak neuhradíš čakaj penále. Má niekto z Vás takúto skúsenosť? Nejakú tu žiadosť mu napíšem, no nikde v zákone som nenašla nejaký § na ktorý by som sa mohla odvolať. Poradíte? Ďakujem.
    Trošku mi to dlhšie trvalo, ale odpoveď som našla § 59 ods.5 z 511/1992 zákon o správe daní a poplatkov, možno to niekomu pomôže.

    Milionárska daň na splátky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.