Zavrieť

Porady

danove priznanie

Chcem sa spytat, prvy krat robim danove priznanie PO. na ucte 341 mam zauctovane 94 Sk ako dan z urokov, 4xzaplatene preddavky po 13246 = 52984, mam tam este preddavok za minuly rok a doplatok nejakych 891 Sk. Ale nemalo sa platit 891 Sk ale o 38 Sk menej. Tych 38 Sk mozem zahrnut do zaplatenych preddavkov? Ci co s tym?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    zuzanask Pozri príspevok
    Chcem sa spytat, prvy krat robim danove priznanie PO. na ucte 341 mam zauctovane 94 Sk ako dan z urokov, 4xzaplatene preddavky po 13246 = 52984, mam tam este preddavok za minuly rok a doplatok nejakych 891 Sk. Ale nemalo sa platit 891 Sk ale o 38 Sk menej. Tych 38 Sk mozem zahrnut do zaplatenych preddavkov? Ci co s tym?
    Tych 38 SK je zrážková daň považovaná za preddavok a zahrnutá /uvedená/ v DP minulý rok?

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    38,- je za minuly rok, ale ešte platila doplatok 891,- a mala platiť 853,- , t.z. že rozdiel tých 38,- Sk môže zahrnúť do zaplatených preddavkov.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    m.hladka Pozri príspevok
    38,- je za minuly rok, ale ešte platila doplatok 891,- a mala platiť 853,- , t.z. že rozdiel tých 38,- Sk môže zahrnúť do zaplatených preddavkov.
    Áno viem, že za minulý rok, ale ak ich uviedla v DP minulý rok nezahrnie ich do sumy preddavkov, ktoré sa uvádzajú v tomto DP, len jednoducho o tú sumu zníži úhradu /ak sú uvedené v DP v predchádzajúcom roku/. Ak len vykonali zle úhradu, tak dtto len znížia úhradu a nezahrnú do preddavkov /ten preplatok tam visí aj DÚ/. Tam som mierila mojou otázkou

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    DU to vysporiada a vyzve ju k oprave. Môže menej zaplatiť, ale mala by potom svoju správkňu DU upovedomiť, alebo pri odovzdaní DP sa dohodnúť, že zaplatí menej o tento preplatok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.