Zavrieť

Porady

Výkaz o majetku a záväzkoch

Dobrý deň, pomôže mi niekto: V r. 2007 som kúpil automobil na pôžičku a zaradil som ho do podnikania. Vo výkaze o majetkoch a záväzkoch mám akú sumu zapísať do
riadkov:?
2 dlhodobý hmotný majetok
17 záväzky
18 úvery

OC auta: 205 741,20 Sk
ročný odpis za rok 2007: 17 146 Sk
pôžička: 99 700 SK
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    celas je offline (nepripojený) celas

    účtovník celas
    Auto ste zaradili do majetku v cene podľa fa,po odpise 1/4 z auta , túto odrátate z ceny na faktúre a ostane vám zostatková cena auta . Na výkaz o majetku zapíšete stav a hodnotu k 31.12.2007, teda po odpise. 1/4 odpíšete preto lebo auto je zaradené do 1.odpisovej skupiny teda celková cena :4 Neviem odkial je tá suma ktorú ste napísali . Účtujete potom v knihe faktúr úhradu splátku úveru ako neovplyvňujúci daň, a úrok z pôžižky ako réžiu/ analytika úrok z úveru, až do splatenia auta.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    celas Pozri príspevok
    Auto ste zaradili do majetku v cene podľa fa,po odpise 1/4 z auta , túto odrátate z ceny na faktúre a ostane vám zostatková cena auta . Na výkaz o majetku zapíšete stav a hodnotu k 31.12.2007, teda po odpise. 1/4 odpíšete preto lebo auto je zaradené do 1.odpisovej skupiny teda celková cena :4 Neviem odkial je tá suma ktorú ste napísali . Účtujete potom v knihe faktúr úhradu splátku úveru ako neovplyvňujúci daň, a úrok z pôžižky ako réžiu/ analytika úrok z úveru, až do splatenia auta.
    Vo výkaze bude účtovná zostatková cena, nie zostatková cena daňová

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Dobrý deň, poraďte mi prosím niekto ako má postupovať živnostník, ktorý chce podať opravný výkaz o majetku a záväzkoch za rok 2007. Do záväzkov zahrnul aj vlastný vklad na začiatok podnikania /"ako záväzok voči sebe samému", pričom ide o vyššiu sumu/ a teraz mu to robí problémy pri vybavovaní úveru, pretože má vysoké záväzky a konkr. banku nezaujíma z čoho záväzky pozostávajú - zaujíma ich iba konkrétne číslo. Chcel by podať opravný výkaz na DÚ. Niekde som to tu čítala, ale nemôžem to nájsť. Stačí, ak podá na DÚ nový opravený výkaz o majetku a záväzkoch spolu so sprievodným listom? Alebo ako má postupovať? Prosím poraďte.

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Slavena Pozri príspevok
    Dobrý deň, poraďte mi prosím niekto ako má postupovať živnostník, ktorý chce podať opravný výkaz o majetku a záväzkoch za rok 2007. Do záväzkov zahrnul aj vlastný vklad na začiatok podnikania /"ako záväzok voči sebe samému", pričom ide o vyššiu sumu/ a teraz mu to robí problémy pri vybavovaní úveru, pretože má vysoké záväzky a konkr. banku nezaujíma z čoho záväzky pozostávajú - zaujíma ich iba konkrétne číslo. Chcel by podať opravný výkaz na DÚ. Niekde som to tu čítala, ale nemôžem to nájsť. Stačí, ak podá na DÚ nový opravený výkaz o majetku a záväzkoch spolu so sprievodným listom? Alebo ako má postupovať? Prosím poraďte.
    Prosím súrne o radu. Ďakujem.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Slavena Pozri príspevok
    Stačí, ak podá na DÚ nový opravený výkaz o majetku a záväzkoch
    ..stačí

    Výkaz o majetku a záväzkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.