Zavrieť

Porady

daňové priznanie B zamestnaec a živnosť

Ahoj poraďáci,

potrebovala by som pomôcť s DP "B".

Som zamestnanec a v roku 2007 od augusta mám súčastne otvorenú živnosť, na ktorú som do konca roku 2007 mala príjem 59.000,00 Sk - uplatňujem paušál 40%.

Nezdaniteľné minimum si uplatňujem u zamestnávateľa. Otázka znie, či túto sumu nezdan.min mám uviesť na riadku 70 DP alebo nie.

A ešte jedna otázka, kde v tomto DP uvediem odvedenú (zaplatenú) daň z príjmu, ktorú platím mesačne zo mzdy od zamestnávateľa a ktorú som zaplatila za rok 2007???

Ďakujem veľmi pekne za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Nezdaniteľnú položku dáš do r. 70 a preddavky na daň zrazené zamestnávateľom do r. 100.

    Hofffka je offline (nepripojený) Hofffka

    Hofffka
    Veľmi pekne ďakujem, myslela som si, len som sa chcela uistiť.

    A ešte by som Vás veľmi pekne chcela požiadať o pomoc pri :

    1/ zaokrúhlení 2%, ktoré chcem poukázať. Zaokrúhlujem dole alebo hore? Vychádza to 1 111,70 a neviem, či nahor, alebo dolu.

    2/ Oddiel XI. vyplňujem, alebo nie. Mýli ma názov oddielu, nakoľko nemám žiadne rozdiely, ale v riadkoch sú info na vyplnenie podľa predchádzajúceho oddielu, ktorý vyplnený mám. Konkétne sa mi jedná o r. 108 a 109. Vypĺňať alebo nie?

    Vrelá vďaka ešte raz.

    JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

    JanaJB
    Hofffka Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem, myslela som si, len som sa chcela uistiť.

    A ešte by som Vás veľmi pekne chcela požiadať o pomoc pri :

    1/ zaokrúhlení 2%, ktoré chcem poukázať. Zaokrúhlujem dole alebo hore? Vychádza to 1 111,70 a neviem, či nahor, alebo dolu.

    2/ Oddiel XI. vyplňujem, alebo nie. Mýli ma názov oddielu, nakoľko nemám žiadne rozdiely, ale v riadkoch sú info na vyplnenie podľa predchádzajúceho oddielu, ktorý vyplnený mám. Konkétne sa mi jedná o r. 108 a 109. Vypĺňať alebo nie?

    Vrelá vďaka ešte raz.
    1. zaokrúhliť nadol
    2.Oddiel XI. sa vyplňuje pri podaní dodatočného daňového priznania. Pri riadnom DP nevyplňovať.

    daňové priznanie B zamestnaec a živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.