Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Som SZČO, výdavky si budem uplatňovať percentom z príjmu. Základný kreditný úrok je príjmom z podnikania, a tu je môj problém čiže sumár výdavkov sa bude odvíjať aj od kreditného úroku ?alebo to nemám uvádzať medzi príjmami z podnikania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    bla0 Pozri príspevok
    Som SZČO, výdavky si budem uplatňovať percentom z príjmu. Základný kreditný úrok je príjmom z podnikania, a tu je môj problém čiže sumár výdavkov sa bude odvíjať aj od kreditného úroku ?alebo to nemám uvádzať medzi príjmami z podnikania.
    Uvádzaš medzi príjmami z podnikania....

    bla0 je offline (nepripojený) bla0

    bla0
    A ešte mám jeden problém: Preplatok na RZZP za rok 2006 vo výške 6,- Sk / zo závislej činnosti, príjmy z podnikania až v roku 2007/, ktorý však nebol vyplatený, Uvádzam v daňovom priznaní? Ak áno, kde ?

    bla0 je offline (nepripojený) bla0

    bla0
    evinamachackova Pozri príspevok
    Netreba zabudnut, ze sa pri tychto prijmoch odvadza zrazkova dan.
    A čo to pre mňa znamená?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    bla0 Pozri príspevok
    A čo to pre mňa znamená?
    Pri vypĺňaní daň. priznania túto daň treba uviesť na r.98 a o túto sumu budeš menej dane platiť (budeš ju považovať za preddavkovú daň)

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    evinamachackova Pozri príspevok
    Netreba zabudnut, ze sa pri tychto prijmoch odvadza zrazkova dan.
    Teraz pozerám na súhlas pod mojím nickom a som sa normálne zľakla, že som už totálne prepracovaná, že ako sa so mňa stala machackova.. /nick som nevidela, len ten súhlas/

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    evina Pozri príspevok
    Teraz pozerám na súhlas pod mojím nickom a som sa normálne zľakla, že som už totálne prepracovaná, že ako sa so mňa stala machackova.. /nick som nevidela, len ten súhlas/
    Prajem pekný deň a prosím o radu:
    Kreditný úrok na podnikateľskom účte uvediem ako POZD?
    Daň uvediem ako VNZD?
    Spadá aj kreditný úrok do príjmov z podnikania, alebo nie?
    Totižto hrubé príjmy má SZČO vo výške 1 450 tis. Sk. Mám do týchto príjmov započítať aj kreditné úroky z banky? Potom by príjem bol vyšší ako 1 500 tis. Sk, a to by preňho znamenalo - že sa musí zaregistrovať na DÚ. Prosím ako mám postupovať?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dobroslava Pozri príspevok
    Prajem pekný deň a prosím o radu:
    Kreditný úrok na podnikateľskom účte uvediem ako POZD?
    Daň uvediem ako VNZD?
    Spadá aj kreditný úrok do príjmov z podnikania, alebo nie?
    Totižto hrubé príjmy má SZČO vo výške 1 450 tis. Sk. Mám do týchto príjmov započítať aj kreditné úroky z banky? Potom by príjem bol vyšší ako 1 500 tis. Sk, a to by preňho znamenalo - že sa musí zaregistrovať na DÚ. Prosím ako mám postupovať?
    Kreditný úrok započítavaš do príjmu z podnikania. Ale na určenie povinnosti registrovať sa za platiteľa DP nie. Totiž úroky sú oslobodené od DPH.

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    smith Pozri príspevok
    Kreditný úrok započítavaš do príjmu z podnikania. Ale na určenie povinnosti registrovať sa za platiteľa DP nie. Totiž úroky sú oslobodené od DPH.
    Uff, to je rýchlosť, ďakujem, spadol mi šuter zo srdca.

    bla0 je offline (nepripojený) bla0

    bla0
    Na výpise z účtu nevidím žiadnu zrážkovú daň, je to tým že úrok za celý rok 2007 bol len vo výške 12,- Sk?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    bla0 Pozri príspevok
    Na výpise z účtu nevidím žiadnu zrážkovú daň, je to tým že úrok za celý rok 2007 bol len vo výške 12,- Sk?
    Áno.

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    Dobroslava Pozri príspevok
    Uff, to je rýchlosť, ďakujem, spadol mi šuter zo srdca.
    Ešte mám jednu otázku:
    Klient mi priniesol prijatú platbu z roku 2006 v roku 2007. Tým pádom presiahol hranicu pre registráciu DPH. Platí táto hranica 1 500 tis. Sk len pre príjmy roku 2007, alebo aj pre prijaté platby z roku 2006?

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    Dobroslava Pozri príspevok
    Ešte mám jednu otázku:
    Klient mi priniesol prijatú platbu z roku 2006 v roku 2007. Tým pádom presiahol hranicu pre registráciu DPH. Platí táto hranica 1 500 tis. Sk len pre príjmy roku 2007, alebo aj pre prijaté platby z roku 2006?
    A ešte jednu otázku:
    Ak v roku 2008 začne byť platiteľom DPH a nebude mať obrat nad 1 500 tis. Sk, v nasledujúcom roku môže zrušiť platenie DPH ?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Dobroslava Pozri príspevok
    Ešte mám jednu otázku:
    Klient mi priniesol prijatú platbu z roku 2006 v roku 2007. Tým pádom presiahol hranicu pre registráciu DPH. Platí táto hranica 1 500 tis. Sk len pre príjmy roku 2007, alebo aj pre prijaté platby z roku 2006?
    Vždy sa sleduje obrat za 12 posledných mesiacov...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Dobroslava Pozri príspevok
    Ešte mám jednu otázku:
    Klient mi priniesol prijatú platbu z roku 2006 v roku 2007. Tým pádom presiahol hranicu pre registráciu DPH. Platí táto hranica 1 500 tis. Sk len pre príjmy roku 2007, alebo aj pre prijaté platby z roku 2006?
    Obrat pre účely registrácie DPH sa sleduje počas 12 po sebe nasledujúcich mesiacov /bez ohľadu na kalendárny rok/. akonáhle ju prekročí /aj keď za dva mesiace/ je povinný sa registrovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.