Zavrieť

Porady

Chybajuci doklad o uhrade odvodov

Ahojte,
mam pripad zivnostnika, ktoremu uplatnujem pausalne vydavky.
Teoreticky by to teda malo vyzerat takto:

prijmy
- 40% pausalne vydavky
- preukazatelne zaplatene zakonn.odvody do fondov
atd (-na danovnika, manzelku, ....)

Co ak mi chybaju vypisy z banky, ze tieto odvody zaplatil? On zacal podnikat minuly rok, vypisy vyhadzoval Ale tvrdi, ze ma vsetko uhradene. Za dodatocne vytlaceny vypis banka pyta poplatok 200,-sk, co sa mu v podstate nevyplati (kedze prave cca tolko usetri, ak si odpocita odvody zo zakladu dane).

Teraz neviem- vypocitala som mu priznanie bez zahrnutia tychto odvodov, ale este som ho neodovzdala a rozmyslam, co sa stane, ked ich tam odpocitam. Ak pride kontrola a nebude ich mat, maximalne si ich vyziadaju a on ich bude muset dat dotlacit, nie? Mozu dat za to hned pokutu? Kedze nemam skusenost s danovymi kontrolami zivnostnikov, neviem to posudit. Alebo by mozno mohlo stacit nieco zo zdravotnej poistovne? - ako potvrdenie, ze ma vsetko uhradene? Daju mi vobec take daco?
dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak bude mať DK, výpisy mu bude treba.

    Na to, že mi SZČO odpovie, že ich mám zaplatené, mi je na nič. Nech mi dá na papier, že ich mám odpočítať, tak mu ich odpočítam, na vlastné triko by som si to nezobrala.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    betka Pozri príspevok
    Ak bude mať DK, výpisy mu bude treba.

    Na to, že mi SZČO odpovie, že ich mám zaplatené, mi je na nič. Nech mi dá na papier, že ich mám odpočítať, tak mu ich odpočítam, na vlastné triko by som si to nezobrala.
    Súhlasím a doplním, nech ide do poisťovní, tam mu vytlačia prehľad o zaplatení
    odvodov v roku 2007, potom mu to môžeš odpočítať ako nepeňažnú operáciu, nakoľko to neprešlo ani pokladnicou ani bankou. Ale bez dokladu ani halierov odpočítať.

    Chybajuci doklad o uhrade odvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.