Zavrieť

Porady

Dan z príjmu FO - B

Zdravím poradákov, perfektne pomáhajú hlavne úplným začiatočníkom.
Jan-Marec som 3 mesiace pracoval, od zamestnávatela mám potvrdenie o príjmoch FO. Je to cca 70.000.-Sk. Ten žaľbohu zanikol.
Potom som bol 6 mesiacov nezamestnaný, na ÚP, školenia a pod.
Založil som živnosť od 1.10.2007. Dostal som dotáciu od ÚP, cca 65.000.-Sk,
nakúpil som Notebook, kameru, MFZ, spolu za cca 64.000.-Sk.
Od 2.10. som úplne náhodne dostal dalsie zamestnanie, od nového zamestnávatela mám potvrdenie o príjmoch FO. Je to cca 50.000.-Sk.
Príjmy zo živnosti cca 116.000.-Sk vrátane dotácie, výdavky cca 115.500.-Sk vrátane nákupu NB atd, teda DHM z dotácie. Čistý zisk cca 500.-Sk, pretože v novom zamestnaní som sa živnosti absolútne nestihol venovať.
Okrem toho mám ešte potvrdenie zo životného poistenia ( 12.000.-Sk?).
Čítam všetky výstrižky aj poradu, ale nejako sa všade hovorí o príjmoch a nie výdajoch. A o sume cca 47 808.-Sk a jej prekročení.
Musím napr. prikladať Výkaz o MaZ a Výkaz o PaV?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ak uvedieš v DP skutočné výdavky, musíš k nemu priložiť aj spomínané výkazy

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Nie, paušál 40 % pre Teba je nevýhodné. Máš nárok na odpočet 95.616 na daňovníka + životné poistenie (maxim. 12.000). Museli Ti poslať potvrdenie.
    Toto všetko platí ak od 1.1.2007 si nebol poberateľom predčasného dôchodku, starobného alebo výsluhového dôchodku.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Ešte ku tej dotácii. Ak notebook stál viac ako 30.000,- Sk treba odpisovať. OÚP uznáva odpisy počas prvých dvoch rokov. Ak stál do 30.ooo,- celý dáš do výdavkov.
    Suma 47 808,- je hranica do ktorej nemusíš podávať DP. Ale tam sa ti nasčítavajú všetky príjmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.