Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako sa uplatňujú v daňovom priznaní paušálne výdavky? A koľko percent to je?
Ďakujem
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Louli Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako sa uplatňujú v daňovom priznaní paušálne výdavky? A koľko percent to je?
Ďakujem
Z úhrnnu Tvojich príjmov odpočítaš paušálne výdavky v sume 40%. Ak sa jedná o remeselnú činnosť 60%.
Ak máš príjmy 1 000 000 uvedieš v stĺpci príjmy a paušál uvedieš v stĺpci výdavky 400 000. K 400 000 ešte môžeš uviesť plus uhradené odvody do SP a ZP.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
pozri aj sem: http://www.porada.sk/t30813-pausalne-vydavky.html
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

a ešte by som chcela vedieť, kde nájdem nejaké rozdelenie činností, ktoré sú remeselné a ktoré nie?
0 0
Maria63 Maria63

Maria63 je offline (nepripojený) Maria63

v prílohe živnostenského zákona
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
živnostenský zákon
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

a ešte mám otázku, koľko sa odpisuje na manželku...??
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Louli Pozri príspevok
a ešte mám otázku, koľko sa odpisuje na manželku...??
95 616 - jej príjem - poistné z tohto príjmu
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

môžete mi prosím ešte poradiť koľko sa odpisuje na manželku? Aká je tá najvyššia suma?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Louli Pozri príspevok
môžete mi prosím ešte poradiť koľko sa odpisuje na manželku? Aká je tá najvyššia suma?
95 616
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

prosím vás môžete mi ešte povedať, do ktorého riadku sa dávajú percentá, keď si uplatňuje paušálne výdavky?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Louli Pozri príspevok
prosím vás môžete mi ešte povedať, do ktorého riadku sa dávajú percentá, keď si uplatňuje paušálne výdavky?
no podľa toho aké má príjmy tak do toho riadku dá príjem a vedľa príslušného riadku dá výdaj
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

napríklad boli príjmy 150 000 a vedľa dám 40% z tých 150 000? A na pomocné práce sa uplatňuje 40%?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Louli Pozri príspevok
napríklad boli príjmy 150 000 a vedľa dám 40% z tých 150 000? A na pomocné práce sa uplatňuje 40%?
áno. do príjmu dáš napríklad 150 000 a vedľa do výdajov dáš 60 000 + zaplatené poistné
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

takže tam bude 60 000 + napr. 12 000, čiže 72 000, hej?
a tam potom pod tabuľkou sú také políčka na zaškrtnutie, že uplatňujem percento z príjmov, ale neviem, ktoré mám označiť...
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Louli Pozri príspevok
takže tam bude 60 000 + napr. 12 000, čiže 72 000, hej?
a tam potom pod tabuľkou sú také políčka na zaškrtnutie, že uplatňujem percento z príjmov, ale neviem, ktoré mám označiť...
Áno presne tak ako píšeš.

označíš to prvé políčko a máš tam ešte taký riadok že zaplatené poistné tak tam dáš sumu toho poistného ktoré si dala k tým 40% výdavkov. Čiže v tvojom príklade to bude poistné 12000
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

Ďakujem veľmi pekne za pomoc
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

Mám ešte otázku k tomu daňovému priznaniu, platím si dobrovoľné nemocenské poistenie a aj povinné do sociálnej poisťovne, samozrejme, že aj zdravotné, ale minulý rok som bola na PN, ako to mám odrátať od zaplateného poistného? Ako si vypočítam, koľko mám odpočítať, za dané dni, ktoré som bola PN?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Louli Pozri príspevok
Mám ešte otázku k tomu daňovému priznaniu, platím si dobrovoľné nemocenské poistenie a aj povinné do sociálnej poisťovne, samozrejme, že aj zdravotné, ale minulý rok som bola na PN, ako to mám odrátať od zaplateného poistného? Ako si vypočítam, koľko mám odpočítať, za dané dni, ktoré som bola PN?
PN neodpočítavaš od zaplateného poistného, je to nemocenská dávka
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

Teda tie dni čo som marodila a prakticky sa nemalo poistné platiť, tak to nemsusím odrátať?
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

A ešte mám jeden dotaz, kamarátka robila dva mesiace v Čechách, zarobila 9000 CZK, do daňového sa to prepočíta na SK podľa akého kurzu? Priemerného za tie dva mesiace? A potom sa to môže dať normálne do kolónky úhrn príjmov od vš. zamestnávateľov? alebo kam?
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať