Zavrieť

Porady

daňové priznanie A

prosím, ak vychádza v type DP A k úhrade 1 Sk, tak sa to neuhrádza, že? iba to nechám tak vypísané a to je všetko?
tiež sa chcem spýtať, ak má zamestnanec príjmy aj podľa § 43 ods. 3 písm. j - boli to príjmy do 5 000 Sk, tak, tak to som pripočítala k príjmom z §5. (viem, že sa dá rozhodnúť, či to vysporiadam v DP, alebo budem brať ako vysporiadané, ale radšej som to dala do DP, keďže je to na jednej strane potvrdenia o príjme.
prosím, odobríte mi to? robím to prvýkrát.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Mickya Pozri príspevok
    prosím, ak vychádza v type DP A k úhrade 1 Sk, tak sa to neuhrádza, že? iba to nechám tak vypísané a to je všetko?
    tiež sa chcem spýtať, ak má zamestnanec príjmy aj podľa § 43 ods. 3 písm. j - boli to príjmy do 5 000 Sk, tak, tak to som pripočítala k príjmom z §5. (viem, že sa dá rozhodnúť, či to vysporiadam v DP, alebo budem brať ako vysporiadané, ale radšej som to dala do DP, keďže je to na jednej strane potvrdenia o príjme.
    prosím, odobríte mi to? robím to prvýkrát.
    Ďakujem
    Daň k úhrade /daň po odpočítaní preddavkov/ je potrebné uhradiť aj v sume SK 1,-.
    Mám tri osobné skúsenosti, že ak som príjmy zdanené zrážkovou daňou nedala do DP zbavila som sa práve tej 1,- SK /ak som tie príjmy zaradila vychádzala mi v troch prípadoch práve k úhrade 1 SK,- - skús/. Nezáleží na tom, že je to na jednom Potvrdení...daňovník má právo sa rozhodnúť tieto príjmy zdaňované zrážkovou daňou do DP nezaradiť /samozrejme ani zrazenú daň/.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    evina Pozri príspevok
    Daň k úhrade /daň po odpočítaní preddavkov/ je potrebné uhradiť aj v sume SK 1,-.
    Mám tri osobné skúsenosti, že ak som príjmy zdanené zrážkovou daňou nedala do DP zbavila som sa práve tej 1,- SK /ak som tie príjmy zaradila vychádzala mi v troch prípadoch práve k úhrade 1 SK,- - skús/. Nezáleží na tom, že je to na jednom Potvrdení...daňovník má právo sa rozhodnúť tieto príjmy zdaňované zrážkovou daňou do DP nezaradiť /samozrejme ani zrazenú daň/.
    stále vychádza k úhrade 1 Sk :-((

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Mickya Pozri príspevok
    takže ak je len samotná výska dane taká nízka sa neplatí nič?
    Áno, len ak daň ako taká vyjde 500,- SK a nižšie tak sa nevyrubuje, a teda ani neplatí. Ak je daň vyššia ako 500,- SK a vyjde daň na úhradu 1,- SK je ju nutné uhradiť .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Mickya Pozri príspevok
    stále vychádza k úhrade 1 Sk :-((
    No mne to vyšlo , tak nič musí uhradiť aj 1 SK bez ohľadu na poplatky za úhradu. DÚ neprijíma platby v hotovosti...

    Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

    Jana 55
    Prosím o radu, vypĺňam DP Typ A u dohodára, ktorý pracoval len na DoVP a na Potvrdení o príjimoch... je uvedene zrážkova aj preddavková. Zrážková daň do r.63 a preddavková r.62 a v r. 65 som ich sčítala. Len neviem kde mám uviesť úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov, uvadzaju sa spolu alebo sa dávaju zvlašt zrazené zrážkou a zvlášt preddavkové?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.